1

Téma: IBS diéták, étrendek

Milyen étrend, milyen diéta segített?

2

Válasz: IBS diéták, étrendek

Tanácstalan vagyok az étrenddel kapcsolatban. 1 éve vannak problémáim. A HP vírus már nincsen bennem, de a haspuffadás már elviselhetetlen. Sokszor egy pohár víztől is. Hol találok konkrét étrendet? Most kitaláltam, hogy alig eszem, így jobb....de ez újabb hiánybetegségeket fog hozni.

3

Válasz: IBS diéták, étrendek

Szia!
Én is csak kezdő vagyok de azt tudom hogy melyek a tiltólistás ételek-italok:
a búza és a tejtermékek. A citrusfélék, a kávé, a kukorica, a tojás, a fokhagyma, a szója, a tea, valamint egyéb gabonafélék és gyümölcsök. Én egy szem baracktól is vagy ne adj Isten egy kis pohár tejeskávétól rögtön tönkreteszem magam.

4

Válasz: IBS diéták, étrendek

Sziasztok!

Nekem a tej a legrosszabb.

5

Válasz: IBS diéták, étrendek

Én a kukoricára lehetek a legérzékenyebb.

6

Válasz: IBS diéták, étrendek

Én a húsokat bírom, de a halat nem annyira a felvágottakat sem nagyon legfeljebb ami nagyon sovány húsból készült (ez mondjuk nem az olcsó kategória).

7

Válasz: IBS diéták, étrendek

Nem tud valaki valamit a tej helyettesítésére?

8

Válasz: IBS diéták, étrendek

andi.feher írta:

Nem tud valaki valamit a tej helyettesítésére?

Rizstej, rizs ital, pl. a Dm-ben is kapható

9

Válasz: IBS diéták, étrendek

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, ki mit eszik ma reggel délben este??
Én reggelire: 3 virsli, 2 pirítóssal, gyógynövényes tea.
Ebéd:natúr pulyka salival
Este: rántotta 2 szelet sonka

10

Válasz: IBS diéták, étrendek

Legjobb szójatejek: ALPRO szójatej, különböző változatokban, van cukor mentes is, lehet kapni Spar, Tesco, jó és még olcsóbb mint az ALpro a SPAR Natur Pur Bio szójatej és olcsóbb is, mondjuk én mindig azt veszem amelyik éppen az akciós, a rizstejek drágák és rosszak szerintem.

11

Válasz: IBS diéták, étrendek

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy valamelyikőtök próbálkozott már glutén-és laktózmentes diétával?Volt valami változás?Nekem a legnagyobb problémám a hasmenés,és erre keresném a megfelelő gyógymódot.

12

Válasz: IBS diéták, étrendek

Kisjuh írta:

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy valamelyikőtök próbálkozott már glutén-és laktózmentes diétával?Volt valami változás?Nekem a legnagyobb problémám a hasmenés,és erre keresném a megfelelő gyógymódot.


Szió!

Én 5 éve végigcsináltam 6 hónapig a gluténmentes diétát, szigorúan betartottam, mert akkor azt mondták, az EMA vérvizsgálatom alapján glutén érzékeny vagyok, persze semmi nem változott, úgy hogy abba hagytam. Aztán most ebben az évben 4 hónapig csináltam a teljes tojás, tehén tej, glutén, búza, paprika mentes diétát, beleértve egyiknek sem ettem még a fehérjéét sem, aztán olyan szintet értem el hogy semmi sem akart megmaradni bennem szóval rosszabul lettem mint voltam, és a hiánybetegségek miatt, most húzzák ki 3 fogamat, meg ilyenek, ezt egyébként a FOOD DETEKTIV ételintolerancia vér teszt mutatta ki 19900- ért

13

Válasz: IBS diéták, étrendek

Sziasztok!
Olvasgatom a bejegyzéseket, és gondoltam én is megosztom a tapasztalatomat! A panaszaim nekem is hasonlóak ,mint nektek, csak épp krónikus székrekedés is társult  a haspuffadás, hasfájás stb mellé!Havi szinten kb 4- 5 alkalommal voltam a wc-n az is mogyorózás szinten! Mikor nem bírtam akkor jött a hashajtó! Akár két gyereket szültem volna! Szóval elmentem orvoshoz, mert 3 hónapig bírtam ezt a procedúrát, kivizsgáltak minden testnyílásomba benéztek, lisztérzékenységi teszt, ami negatív lett, minden eredményem hálisten negatív lett még Ct-n is voltam! Elkezdtem próbálgatni mi lenne a jó a beleimnek, a búzakorpától betegebb lettem mint voltam, már estére úgy néztem ki mint egy 8 hónapos terhes, egy nadrágom se ért be, de elmondanám, hogy 50 kg ról 54 kg lettem és ez mind  a hastérfogatom bánta! El voltam keseredve, úristen így kell élnem, mindent végig próbáltam gyógyteák hashajtók, diéta stb! Aztán egyszer elhagytam a kenyér evést csak abonett kenyeret ettem se zsömle se kifli se péksüti!Egy hét után  kezdtem jobban érezni magam figyeltem mennyit iszok 2,5 l bubi mentes víznél már nem iszok kevesebbet, először szörnyű volt ,de hozzá szoktam! Aztán egyik gyógynövényboltba ajánlották a mályva teát! Kipróbáltam és sikerült úgy wc re mennem hogy közben nem szültem meg egy gyereket! És a mennyiség is megfelelő volt! erre rátetőztem egy havi folyamatos probiotikum kúrát! És láss csodát a hasam és a súlyom kezdett visszamenni az élet kedvem pedig megjönni! Ennek örömére, mivel anno az orvos ajánlotta a mozgást, kondizni is elkezdtem 3 hónapja heti 3x! Az is jót tett jobb a közérzetem, az erőnlétem! Azóta a teáról átváltottam mályvatea kapszulára, de az is nagyon jó, ha szükségét érzem kb veszek be napi 1x két napon át, és minden rendben van, azóta vissza fogytam 50és fél kilóra, és rám jön minden ruha! Egyszóval sok folyadék, mályva tea, és probiotikum! Néha eszek kenyeret,de csak teljes kiörlésűt és lehetőleg barnát!Sok gyümölcs zöldség evése ajánlott! Épp most a szőlőt eszem kilószámra! Örülök, hogy van ez az oldal, hátha tudok valakinek a tapasztalatommal segíteni!

14

Válasz: IBS diéták, étrendek

Sziasztok!
De jó, hogy végre találtam egy ilyen fórumot! Nekem hasmenéses IBS-em van laktóz-intoleranciával kombinálva. Bonyolítja a dolgok, hogy amióta beteg lettem képtelen vagyok megenni a szárnyas-, és disznóhúst. (feldolgozott állapotában jöhet) Imádom a zöldségeket, de sajna csak kis mennyiségben vagyok képes tolerálni.
Az elmúlt egy hónapban sokkal rosszabbul vagyok. Akkor kezdtem el akupunktúrás terápiára járni, lehet, hogy ezt sem bírom? Bosszantó az is, hogy amit felírtak gyógyszert az IBS-emre, abban is természetesen ott a laktóz. Nincs valakinek tippje, hogy ilyen kombinációban milyen étrend tudna segíteni?
Előre is köszi!

15

Válasz: IBS diéták, étrendek

SDóra!
Szia! Nekem van egy ismerősöm aki laktóz érzékeny, és ha olyan gyógyszert kap amiben van, akkor mellé bekap valami laktóz közömbösítő bogyót amit szintén a gyógyszertárba lehet kapni! Kérdezz rá!!! Aztán lehet szedheted így a gyógyszered amit az IBS-re írtak!!! Ja és mindenképp próbáld ki az IBS-re való Protexin probiotikumot, tuti jobban leszel tőle!!! 2700 ft körül van!! A gyógyszertárba kapható!!!
Szia! Gabi

16

Válasz: IBS diéták, étrendek

Sziasztok!
Végre találtam olyan oldalt ahol IBS-el küzködők megosztják tapasztalataikat! nagyon örültem amikor olvastam!
Én 2 éve szenvedek szó szerint.Idén egy fél éves hosszas kivizsgálás után mondták ki,hogy mi a bajom...örültem mert már azt hittem rákos vagyok.Nem fogytam le,hanem állandóan hasmenésem volt,rosszul voltam,fejem fájt ,hajam hullott,izületi fájdalmaim voltak....Kaptam egy Dicetel nevű tablettát és szedem az IBS Protexint! Isteni a hatás!! Ami pedig mennyei,az étrendem gyökeres megváltoztatása.Gondolom ti sem isztok tejet...Én egyáltalán nem! Elhagytam a fehér cukrot,mézet és semmit nem eszem aami fehér lisztből készült!!!!!!!!!!!!Drága párom süti itthon a tönkölylisztből készült kifliket! Én például erre esküszöm és azért is tértem át mert a természetgyógyász (Béky László is ajánlotta.Nagyon jó ötleteket mondott!!!A fehér lisztet aki tudja törölje mert nagyon káros!
Tej helyett rizstejet és rizstejszínt használok.Hja és lefogytam 9kg-ot!De így már jó!

Utoljára Judit szerkesztette (2011-11-07 16:27:03)

17

Válasz: IBS diéták, étrendek

Kisjuh írta:

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy valamelyikőtök próbálkozott már glutén-és laktózmentes diétával?Volt valami változás?Nekem a legnagyobb problémám a hasmenés,és erre keresném a megfelelő gyógymódot.


Szia!
Én jártam természetgyógyásznál és azt mondta,ne egyek mézet,fehér lisztet,cukrot! Dicetel tablettát kaptam a háziorvosomtól és ez az IBS Protexin nagyon bejött! Amúgy ha hasmenés van,próbáld ki,hogy nem eszel semmi mást csak nyákká főtt rizst fahéjjal szórva.Nem túl finom,de hatásos.Hja és alma,alma.....jól megrágva vagy reszelve,megbarnulva.

Üdv.judit

Utoljára Judit szerkesztette (2011-11-07 16:31:22)

18

Válasz: IBS diéták, étrendek

kkgabi65 írta:

Sziasztok!
Olvasgatom a bejegyzéseket, és gondoltam én is megosztom a tapasztalatomat! A panaszaim nekem is hasonlóak ,mint nektek, csak épp krónikus székrekedés is társult  a haspuffadás, hasfájás stb mellé!Havi szinten kb 4- 5 alkalommal voltam a wc-n az is mogyorózás szinten! Mikor nem bírtam akkor jött a hashajtó! Akár két gyereket szültem volna! Szóval elmentem orvoshoz, mert 3 hónapig bírtam ezt a procedúrát, kivizsgáltak minden testnyílásomba benéztek, lisztérzékenységi teszt, ami negatív lett, minden eredményem hálisten negatív lett még Ct-n is voltam! Elkezdtem próbálgatni mi lenne a jó a beleimnek, a búzakorpától betegebb lettem mint voltam, már estére úgy néztem ki mint egy 8 hónapos terhes, egy nadrágom se ért be, de elmondanám, hogy 50 kg ról 54 kg lettem és ez mind  a hastérfogatom bánta! El voltam keseredve, úristen így kell élnem, mindent végig próbáltam gyógyteák hashajtók, diéta stb! Aztán egyszer elhagytam a kenyér evést csak abonett kenyeret ettem se zsömle se kifli se péksüti!Egy hét után  kezdtem jobban érezni magam figyeltem mennyit iszok 2,5 l bubi mentes víznél már nem iszok kevesebbet, először szörnyű volt ,de hozzá szoktam! Aztán egyik gyógynövényboltba ajánlották a mályva teát! Kipróbáltam és sikerült úgy wc re mennem hogy közben nem szültem meg egy gyereket! És a mennyiség is megfelelő volt! erre rátetőztem egy havi folyamatos probiotikum kúrát! És láss csodát a hasam és a súlyom kezdett visszamenni az élet kedvem pedig megjönni! Ennek örömére, mivel anno az orvos ajánlotta a mozgást, kondizni is elkezdtem 3 hónapja heti 3x! Az is jót tett jobb a közérzetem, az erőnlétem! Azóta a teáról átváltottam mályvatea kapszulára, de az is nagyon jó, ha szükségét érzem kb veszek be napi 1x két napon át, és minden rendben van, azóta vissza fogytam 50és fél kilóra, és rám jön minden ruha! Egyszóval sok folyadék, mályva tea, és probiotikum! Néha eszek kenyeret,de csak teljes kiörlésűt és lehetőleg barnát!Sok gyümölcs zöldség evése ajánlott! Épp most a szőlőt eszem kilószámra! Örülök, hogy van ez az oldal, hátha tudok valakinek a tapasztalatommal segíteni!

Szia! Elégedett vagy a bioboltokban kapható barna pékárúkkkal?????Én nem bírtam megenni mindet.Ráadásul tele teszik malátával,hogy barnább legyen..Üdv:Judit

19

Válasz: IBS diéták, étrendek

Cs.Anna írta:

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, ki mit eszik ma reggel délben este??
Én reggelire: 3 virsli, 2 pirítóssal, gyógynövényes tea.
Ebéd:natúr pulyka salival
Este: rántotta 2 szelet sonka


Szia! Én eleve nem eszem semmi felvágottat,virslit meg pláne nem.A zöldségek közül sem bírok mindent megenni.Én kitöröltem az étrendemből a tejet,mézet,fehérlisztes dolgokat.Minden tönköly!Teljes kiörlésű.Gabonák ,magvak közül:Árpa,rozs,de a tönköly mindenek felett!!!!!! Ebből készült tészták,párom által sütött kiflik.Én is eszem tojást,rántottát is...de én nagyon nehezen bírom az olajos dolgokat.Rántok zöldségeket,rizzsel eszem.Vagy gabona fasírot,ritkán szójaszeletet.Tönkölykolbászt használok,felhasználom pl.rakott krumpliba,rakott cukkiniba,tönkölylepényre is teszem mintha pizza lenne.Semmilyen hüvelyeset nem eszem.Semmilyet.Zöldséglevest nagyon gazdagon az általam emészthető zöldségekből,esetleg tönkölylisztes csipetkével...ilyesmik..No,de amihez csak  lehet tönkölykiflit eszem.Soha nem vagyok éhes és fogytam 9 kilót.Üdv:judit

Utoljára Judit szerkesztette (2011-11-07 16:43:34)

20

Válasz: IBS diéták, étrendek

andi.feher írta:

Nem tud valaki valamit a tej helyettesítésére?

Szia!
Én a rizstejre esküszöm! Legolcsóbb az Intersparban! Rizsital néven /natur.
Üdv:judit

21

Válasz: IBS diéták, étrendek

Sziasztok!
Nálam 2 évvel ezelőtt diagnosztizálták először a krónikus vastagbél gyulladást. Igyekeztem betartani azt a kevés utasítást, amit kaptam, de egy idő után úgy éreztem, egy helyben toporgunk, ezért nem foglalkoztam vele tovább. Nem voltak különösebb tüneteim, és nagyjából kordában is tudtam tartani. Sajnos ettől persze nem múlt el a baj, csak kicsivel rosszabb lett. 1 héttel ezelőtt ismét megerősítették a diagnózist, és most úgy döntöttem, minden tőlem telhetőt megteszek azért, hogy végre meggyógyuljak (vagy legalábbis tünetmentes legyek) Ehhez, mint tudjuk hozzátartozik az életmód váltás is, és nekem ez a legnehezebb.
Nem vagyok nagy evő (50 kg vagyok), de mivel eddig soha nem kellett odafigyelnem, hogy mit eszem, nagyon nehéz megtanulni, mit szabad és mit nem. Jelenleg ott tartok, hogy alig merek enni, állandóan az jár az eszemben, hátha rosszat teszek vele magamnak. Persze igyekszem utánaolvasni, kérdezni, stb, hogy mi lehet a legjobb, így találtam rá erre a fórumra is.  A viszonylag kevés hozzászólás ellenére már így is kaptam segítséget.(Köszönet érte!) Pl. én sem bírom a tejet (bár alapból sem szeretem), de a mindennapjaimhoz hozzátartozik az Actimel vagy kefir. Cukrot én sem eszem évek óta, inkább édesítőt használok. A vizsgálat óta viszont még az Actimelt sem mertem meginni, nehogy rosszat tegyek magamnak. Most Kefirt reggelizem Korpovit keksszel. (Egész jó smile) Odafigyelek arra is, hogy naponta többször egyek, ami eddig nem igazán volt jellemző, és persze a könnyen emészthető ételeket keresem.
Nagyon jó lenne, ha ez a fórum tényleg aktív lenne, és megosztanánk egymással a tapasztalatainkat. És ezt nem csak az étrendre vonatkozóan gondolom, hanem a lelkiekre is. Én nagyon nehezen fogadtam el, hogy "magától" nem múlik el ez a betegség, és hogy ezzel együtt kell élni most már. Persze tudom, ha tünetmentes az ember, akár teljes életet is élhet, de úgy érzem, azért mindenkiben benne lesz akkor is, hogy megehetem, nem ehetem? A környezet, ha megértő, nagyon sokat tud segíteni szinte észrevétlenül. De úgy érzem, igazán az tudja, mit érez a másik, aki maga is hasonló cipőben jár...

22

Válasz: IBS diéták, étrendek

Sziasztok...
Diéták... Láttam sokan írtátok, hogy tej termék gondotok van, (nekem ibs +laktóz intolerancia) (tejcukor érzékenység) ... nem reménytelen a helyzet, ha valaki a tej félékkel bajlódik, vannak laktóz mentes termékek, melyekkel (én) tünetmentesen  lehet (tudok) létezni... A sparban lehet kapni laktóz mentes termékeket, tej, joghurt (natúr, gyümölcs), tejföl, túró, vaj, tejszín, és a hulalának van növényi tejszíne is... A rostban gazdag, tejmentes diéta nekem személy szerint rengeteget segített...
Sok sikert, remélem tudtam használható infókat adni.

23

Válasz: IBS diéták, étrendek

Sziasztok! Megpróbálok pár tapasztalatot leírni,bár mindannyian mások vagyunk. Nekem azután kezdődtek a hasi problémáim,miután megszültem a kislányomat.Rá egy évre kb. egyszer csak helyben összekakiltam magam minden inger nélkül.Ezt követte még pár ilyen eset,illetve az,hogy szinte folyton puffadt a hasam. Elkezdtem elhagyni a tejtermékeket,mert ezek váltották legjobban ki ezeket a tüneteket. Előtte rengeteget mozogtam,táncoltam.A kislányom születése után ezek elmaradtak. 2 évnyi kísérletezgetés eredménye a következő lett. Megpróbáltam a csekély mennyiségű folyadékbevitelemet növelni,így a puffadások gyakorlatilag megszűntek. A tejet ugyan kihagytam az étrendemből,helyette rizstejet,szójatejet,vagy kókusztejporból készített tejet használok. Isteni finom a főzelékekbe.Amiből tudom,kihagyom a  tejet,így pl.kevert sütit lazán vízzel készítem és a palacsintát is.Mennyeiek lesznek,próbáljátok ki.Aztán elkezdtem újra rendszeresen mozogni.Ez nem csak immunerősítő és állóképesség fokozó,de bizony a bélrendszernek is jót tesz. Eleinte kifogásokat találtam,hogy miért nincs időm rá.Nos,az ember becsaphatja magát,de van rá idő,kell rá időt szakítani.
Másrészt megfigyeltem mit bírok és mit nem.Az erős fűszerezéstől hasmenésem,hasgörcsöm lesz,ígyazt mellőzöm.Gyümölcsöt héja nélkül eszem.
Így a tünetek csökkentek,de elszórtam még maradtak "balesetek",illetve a székrekedés és a heveny hasmenés váltakozott.
Erre megoldás a rostdús étrend.
És ami nagyon fontos,hogy változatosan étkezzünk és minden nap együnk főttet.
Összegezve:
-Rendszeres testmozgás
-rostdús étrend
-bőséges 2,5-3 l folyadék megivása
-étrend megfigyelése és puffadást okozó ételek kizárása.

Ha valakinek kell házi rizstej recept,szóljatok.Kb.10dkg rizsből 2 l rizstej lesz,ami kiváló sütéshez,főzéshez,és ha igazán jól sikerül,akkor kávéhoz is.

Ezek az én tapasztalataim.
Oh,és még valami:
Az IBS- Protexint én is szedtem.Jó volt nagyon,de volt,hogy hasmenést kaptam tőle.Ha jól tudom LAKTÓZ szerepel a segédanyagai közt.Szóval laktózérzékenyek ne szedjék!
Érdemes más gyógyszereket is megvizsgálni úgy mint Algoflex Forte,vagy növényi alapú DM-ban kapható nyugtató tabletta,amiknek szintén alkotó eleme a laktóz.

Utoljára katuska szerkesztette (2012-07-27 13:46:40)

24

Válasz: IBS diéták, étrendek

Lona33 írta:

Tanácstalan vagyok az étrenddel kapcsolatban. 1 éve vannak problémáim. A HP vírus már nincsen bennem, de a haspuffadás már elviselhetetlen. Sokszor egy pohár víztől is. Hol találok konkrét étrendet? Most kitaláltam, hogy alig eszem, így jobb....de ez újabb hiánybetegségeket fog hozni.

Szia !   Szerintem konkrét étrend nincs , mindenkinél más az ami jó , vagy nem jó !
37 éve keseríti az életemet ez a baj , kezdetben komolyan se vettek ami akkor rosszul esett , mára már megtanultam együtt élni a bajjal . Ez azt jelenti , hogy nagy ívben elkerülöm a társaságot és elfoglalom magam nekem tetsző hobbikkal .
A kajára visszatérve , nem kaja függő ez a betegség !  Ennyi év alatt már kipróbáltam MINDENT !
Most ismét rossz passzban vagyok , a ZABKORPA ami segít valamit ! Napi 2x két evőkanállal vízzel  .

25

Válasz: IBS diéták, étrendek

Sziasztok!Próbálok reagálni a válaszra is és írok új tapasztalatot,infót. Bio boltba nem járok,kenyeret meg pláne nem veszek ott,mióta egyszer olyan emberrel volt szerencsém beszélni,aki a közétkeztetésért felelős bizottság akkori egyik fejese volt, (pár éve)  mellesleg 3 gyerekes családapa és elmesélte miért nem éri meg bio cuccokat vásárolni.Nálunk van egy Balkán pékség,ott vesszük a  kenyeret és bizony sokszor eszem fehér kenyeret és nem rozst.
Rengeteget olvastam utána a témának és szakmámból kiindulva pszichológus barátokkal is beszélgettem.
Ugyan úgy,mint az aszthmának,ennek is erőteljesen pszichés háttere van.Érdemes megnézni,mikor alakult ki a  betegség,akkoriban milyen volt az életünk,stressz,családi állapot stb.

A mozgás elkerülhetetlen.HA valaki annyira rosszul van,hogy bezárkózik,gyakorlatilag nem megy utcára,csak a saját állapotán ront,ezért mindenképp javasolt ( az orvosok,pszichológusok szerint)
1. a pszichoterápia,
2, a mozgás.
A megfelelő emésztéshez elengedhetetlen a mozgás.
3,étrend

Egy friss tapasztalat. 1 hetet volt szerencsénk Ausztria északi csücskében nyaralni az Alpok lábánál.Az egy hétből,az első 2 nap után eltűnt szeborreám az arcomról.Nem diétáztam,és az egy hétből 2 napot autóban ültem,tehát nem mozogtam,sőt a megszokottnál valamivel kevesebb folyadékot ittam. Nem kentem az arcomat csak nagyon ritkán a zsíros krémemmel. A szeborreám eltűnt.Egy hete vagyok itthon és nem viszket,megszűnt.Nincs.

Fogalmam sincs,hogy ez a kinti nyugalomnak,a hegyi levegőnek vagy víznek,vagy a Xilaminnak köszönhető,de nincs többé nedvedző,viszkető,máskor meg száraz és hámló folt az arcomon.


Étkezés nálam:
Mindent úgy eszem,ahogy eddig csak igyekszem sok zöldséget,gyümölcsöt enni,rostos üdítőt inni és napi 2l folyadékot meginni.És persze mozogni  lelki dolgokat pedig elrendezni,orvosolni.

Ne zárkózz be,de komolyan!!!!!!!!Ha pesti vagy én örömmel összefutok veled valahol beszélgetni egyet.Legalább megosztjuk a  tapasztalatokat stb.Hm? smile

Ui: Mindenki másr érzékeny,más hajtja meg,mástól puffad.
Ezeket szerintem érdemes felírni és kiiktatni az étrendből. Nyilván akinél a szorulás dominál,annak sok rost kell.Akit pedig a hasmenés súlyt inkább (még ha váltakozik is a dolog),az egészen más étrendre fókuszáljon.

Gondolom én,mezei laikusként,aki belecsöppent ebbe a finom kis IBS-es gyönyörbe.

És ami szerintem tényleg tök fontos és ne kövezzetek meg érte:Ne adjátok fel és akarjatok meggyógyulni!!!

Utoljára katuska szerkesztette (2012-08-24 21:06:22)