26

Válasz: IBS diéták, étrendek

Aki nem olvasta,annak  ajánlom ezt a könyvet: Máté Gábor: A test lázadása Félelmetes,mire képes a psziché és miket produkál a test.Bizony IBS-es betegekről is van benne bőven szó!!!
http://www.libri.hu/konyv/a-test-lazadasa.html

27

Válasz: IBS diéták, étrendek

Rizstej.
Én is ezt iszom már lassan 2 éve.
Házilag is készíthető.Így piszkosul olcsó.

Hozzávalók:

1 kis pohár rizs
csipet só
mokkáskanál olaj ( ét vagy olíva)
ízlés szerint cukor
víz

Elkészítés:

A megmosott rizst feltesszük főni annyi vízzel,hogy éppen ellepje. (Mint h tejberizst készítenénk)
Sózzuk,cukrozzuk.
Amikor pépesre főtt, 3-4x -es mennyiségű vízzel felengedjük, beletesszük az olajat és összeturmixoljuk.

Nekem ennyi rizsből kb 2-2,5 l rizstejem lesz.

A DM-es Calciummal dúsított rizstej 560 ft körül van.
A Sparos nem tudom mennyi.
A Hungára körúton a Stadionok utáni megállónál a Népliget felé, van egy gyógynövény diszkont. Ott még olcsóbb.

Én a sütikhez,palacsintához házilag készítem a rizstejet.
A kávémba jobb szeretem a Dm-eset.

És most láttam,hogy van szója és rizstejszín is,így azzal lehet süríteni a főzelékeket stb. smile

Remélem tudtam picit segíteni.

28

Válasz: IBS diéták, étrendek

Sziasztok!
Borsmenta kapszula!!!! Bionit termék! Kilőtte nálam a dicetelt!!

29

Válasz: IBS diéták, étrendek

Judit írta:
Cs.Anna írta:

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, ki mit eszik ma reggel délben este??
Én reggelire: 3 virsli, 2 pirítóssal, gyógynövényes tea.
Ebéd:natúr pulyka salival
Este: rántotta 2 szelet sonka

Szia Judit!
Olvastam a hozzászólásodban,hogy konzultáltál Béky professzorral.Állandó hasmenésemre a Dicetel tablettát szedem,de nem sok hatással.Most ismét megpróbálok visszaállni az általad is felsorolt ételekhez.Remélem javítani fog valamit,mert nagyon megkeseríti az életem.Várom a további tapasztalataidat
M23

Szia! Én eleve nem eszem semmi felvágottat,virslit meg pláne nem.A zöldségek közül sem bírok mindent megenni.Én kitöröltem az étrendemből a tejet,mézet,fehérlisztes dolgokat.Minden tönköly!Teljes kiörlésű.Gabonák ,magvak közül:Árpa,rozs,de a tönköly mindenek felett!!!!!! Ebből készült tészták,párom által sütött kiflik.Én is eszem tojást,rántottát is...de én nagyon nehezen bírom az olajos dolgokat.Rántok zöldségeket,rizzsel eszem.Vagy gabona fasírot,ritkán szójaszeletet.Tönkölykolbászt használok,felhasználom pl.rakott krumpliba,rakott cukkiniba,tönkölylepényre is teszem mintha pizza lenne.Semmilyen hüvelyeset nem eszem.Semmilyet.Zöldséglevest nagyon gazdagon az általam emészthető zöldségekből,esetleg tönkölylisztes csipetkével...ilyesmik..No,de amihez csak  lehet tönkölykiflit eszem.Soha nem vagyok éhes és fogytam 9 kilót.Üdv:judit

30

Válasz: IBS diéták, étrendek

Szakdolgozatomhoz IBS-ban szenvedő, házasságban/párkapcsolatban élő személyeket keresek, akik kitöltenék nekem az alábbi kérdőívet. Kb. 10-15 percet igényel.

Kérem, segítsék kutatásomat a kitöltéssel!
Köszönöm szépen!

https://docs.google.com/forms/d/1AMdVBh … g/viewform