1

Téma: IBS gyógyszerek

Milyen gyógyszereket szedtek? Tapasztalatok?

2

Válasz: IBS gyógyszerek

Dicetel(nem hat) , hasmenésre pedig nekem a Imodium vátl be

3

Válasz: IBS gyógyszerek

Dicetel eleinte nekem hatott, aztán semmit nem ért. Szinte az összes gyógyszert kipróbáltam, amit ajánlanak. Egyik sem használt. Így maradt a xanax, ami  nyugtatja a beleket is kicsit. :-((

4

Válasz: IBS gyógyszerek

Nekem bevált a borsmenta kapszula és az enetrobene-ratiopharm.

Válasz: IBS gyógyszerek

Sziasztok!

Lassan 3 éve kínlódok, most épp egy nehéz korszakát élem a betegségnek.
Duspatalain, Cerucal, Rabiprex, Xanax kombinációval sem boldogulok. Most irány a pszichodoki, azt mondják- írják, ez pszichoterápiával és mozgással orvosolható.

6

Válasz: IBS gyógyszerek

hársfateát igyatok,jó bélidegességre! és immunerősitö hatású,csak ne esetek vele tulzásba!

Utoljára lajos99 szerkesztette (2014-01-24 16:32:09)

7

Válasz: IBS gyógyszerek

en_666 írta:

Dicetel(nem hat) , hasmenésre pedig nekem a Imodium vátl be

Az imodium ot  csak esetenként használom mert  a rendszeres használatát nem ajánlják  az orvosok.

8

Válasz: IBS gyógyszerek

Sziasztok!
Lassan egy éve keseríti meg  az életemet  ez a betegség. Iker testvéremet kb. egy fél évvel előbb  érte el ez a betegség. Ő végigjárta az összes lehetséges orvosi vizsgálatot. de  nem találtak  semmi komoly  bajt. A reggeli hasmenés, majd evés után újra, vannak esetek amikor  többször is előfordul, és nem lehet kimozdulni, akkor  használ az imodium, most próbálkozom a borsmenta  olaj gél lágy  kapszulával . Egyenlőre semmi eredménye nincs, de kitartó leszek talán 3 hónap  után  segít. Szerintem  a stresszhez nincsen köze a betegségnek, legalább is  a  mi esetünkben  A nyugodt nyugdíjas években jött  elő ez a betegség.

9

Válasz: IBS gyógyszerek

juci írta:

Nekem bevált a borsmenta kapszula és az enetrobene-ratiopharm.

Szia  Juci!
Kérdezni szeretném, a borsmenta  kapszula mennyi idő után használt? Együtt használtad az enetrobene- rathiopharm-mal?
  Úgy tudom a mentából napi 1 szemet lehet bevenni. 1 hónapja szedem eddig még nincs eredménye. A másikat hol lehet kapni?

10

Válasz: IBS gyógyszerek

Márti írta:
en_666 írta:

Dicetel(nem hat) , hasmenésre pedig nekem a Imodium vátl be

Az imodium ot  csak esetenként használom mert  a rendszeres használatát nem ajánlják  az orvosok.

     

Szia! Nekem a háziorvosom Dicetelt írt fel,akkor az nem is fog hatni nekem a hasmenésre? Úgy vettem észre hogy a hasi és a gyomor fájdalom mint ha csökkent volna!

11

Válasz: IBS gyógyszerek

Szia  Barbus!
Nekem a borsmentaolaj gél kapszula , amit k.b. két hónapja  szedek /napi egy szem /  enyhe javulást mutat, ezen kívül ha nagyobb bajban vagyok , időnként /napi  étkezések utáni hasmenések, görcsök  sorozata alkalmával, imodiumot veszek be  ez kb. két napra biztonságot ad,  hosszabb útra is el merek menni.. ezután pedig visszaáll  az eredeti , napi  reggeli előtti és utáni hasmenés után  , egész nap minden oké.  ha gondolod próbáld meg
Jobbulást kívánok,. Üdv: Márti.

12

Válasz: IBS gyógyszerek

Kedves Márti !    39 éve kínkódom !  Tehát már régen nyugdíjas vagyok . Régen nem is vettek tudomást a dokik , majd elmúlik jelszóval !  kínlódtam tovább .
Nem sorolom mit és mit nem szedegettem !? SEMMI !  Most a RÉZ oldatot kortyolgatom pár hónapja , és az immodiumot szedem reggelente . Egy ideig jó , aztán újra rám tör , megvisel nagyon ez a bezártság . Ráadásul nem magyarázgatom , mivel ez nem publikus betegség , de NAGYON ? NAGYON kellemetlen !  1-2 nap koplalás után , erek nekiindulni az ügyeimet intézni . Néha az elkeseredés végső határán vagyok , mit tehetnék ????!!!!!!

Márti írta:

Sziasztok!
Lassan egy éve keseríti meg  az életemet  ez a betegség. Iker testvéremet kb. egy fél évvel előbb  érte el ez a betegség. Ő végigjárta az összes lehetséges orvosi vizsgálatot. de  nem találtak  semmi komoly  bajt. A reggeli hasmenés, majd evés után újra, vannak esetek amikor  többször is előfordul, és nem lehet kimozdulni, akkor  használ az imodium, most próbálkozom a borsmenta  olaj gél lágy  kapszulával . Egyenlőre semmi eredménye nincs, de kitartó leszek talán 3 hónap  után  segít. Szerintem  a stresszhez nincsen köze a betegségnek, legalább is  a  mi esetünkben  A nyugodt nyugdíjas években jött  elő ez a betegség.

13

Válasz: IBS gyógyszerek

Kedves evamari!
Valószínű ez a "betegség"  régebben nem  volt  elismerve, én is  nehezen tudtam megmagyarázni a páromnak h- pont az ellenkező  probléma   /székrekedés/  után most ez van.      Én csak azt ajánlanám, hogy , az imodiumot nem kellene  szedni rendszeresen   csak amikor napi több alkalommal jelentkezik a hasmenés. Ezt a körzeti orvosom javasolta. Inkább próbálj meg naponta többször, de mindig keveset enni, az  se jó ha egyáltalán nem eszel semmit. Ne add fel, még az is jobb ha csak enyhíteni tudjuk a  kellemetlenséget. Ez a réz oldat segít, orvos javasolta?  Azt már hallottam h. teljesen nem lehet megszabadulni ettől a betegségtől.
Ez a borsmenta olaj gél kapszula   a puffadást  enyhíti  ennyit segített.
Üdvözlettel: Márti.

14

Válasz: IBS gyógyszerek

FELHÍVNÁM A  figyelmet egy egyszerű hasmenésgátló élelmiszerre,ez a természetes Tutti Holland kakaópor:
http://www.tutti.hu/termekeink/tutti-br … doboz.html
POZITÍV ÉSZREVÉTELEK:30%-kal csökkenti a hasmenést
                                            -erőteljes hasfogó hatású
                                            -nagyobb adagban megszümteti a bélégést teljes mértékben
                                            -erőteljes fáradtságot megszünteti,kissebb fizikai múnkákat megtudok csinálni,ha nem használom szinte semmit nem tudok csinálni
                                             -gondolatok szinte szárnyalnak ,előtte mély letargia volt
                                              -inteligensebbé teszi az embert mivel felpőrgeti az agyat a koffein hatása miatt
NEGATIV  tapasztalatok:   -nagy mennyiségben használva nem tudsz aludni tőle,mert a koffein pörgeti az agyat
                                              -ha van benned elfolytott agresszíó vagy nagyon instabil vagy mint én, egy agressziv dühöngő vadállatá tehet,illetve robanékonyá
adagolás: mindenki tapasztalja ki saját magának,én reggeli után szoktam meginni: kettő evőkanállal szóktam összekeverni féliter vizzel+egy evőkanál nádcukorral,mikor munkába megyek ,otthon nem szoktam alkalmazni mivel nem hagy pihenni és aludni és állandóan csinálni akarok valamit
                                              -

Utoljára lajos99 szerkesztette (2014-07-18 09:07:17)

15

Válasz: IBS gyógyszerek

Én a tengerben sem mertem direkt úgy csináltuk a programot, voltunk fürdős részen de inkább kirándultunk. Így mondjuk sűrűbb volt a program is smile és még barna is vagyok big_smile
_______________________
Save your time and get on time success Testking security+ certification and testking toefl vcp certification by using our latest sckans and other superb exam pass Nova Southeastern University and selftestengine.

Utoljára Marko Marko szerkesztette (2015-03-18 07:07:08)

16

Válasz: IBS gyógyszerek

Valeriana TEVA  ez elmulassza a hasmenést hasi fájdalmakat és depresszió esetén is jó ,helyrehozza az idegi károsodásokat,ha nem hiszitek olvassatok utána,.

17

Válasz: IBS gyógyszerek

Sziasztok! Én egy olyan tehetetlen orvos bandába ütköztem bele, akik egyáltalán nem javasoltak semmit csak vizsgálatok sorát. Semmiféle megoldást nem mondtak, hogy mivel segíthetnék magamon.
Írok egy pár hasznos könnyítőt. smile
Először is leszoktam a kávéról, mert a délben fogyasztott ebédre ha ráittam, akkor rohantam is. Helyette minden reggel Borsmenta teát iszok. Sokszor görcsölt a hasam székelés közben, ez sikeresen megszüntette. Nem érdemes gyakran szedni görcsoldókat! Estére a finom medvecukor-negró ízű édeskömény teát iszom ami a puffadáson segít. Ezeket a teákat előszeretettel ajánlják amerikai oldalakon is az ibs betegségben szenvedőknek. A másik nagyon jó dolog ami segít a napi étkezések előtti 20 csepp Iberogast. Megnyugtatja a gyomrot. Német termék, az íze gyomorkeserűk gyógynövényes ízére emlékeztet. Szóval aki az Unicumot vagy a Jagermeistert meg tudja inni, az ezt is le tudja nyelni. smile
A németeknél ez a csepp a gyógyszeres szekrény alapvető tartozéka. Ők nagyon dícsérik. Hozzáteszem nem olcsó, 20 és 50ml kiszerelésben kapható a gyógyszertárakban. Hasmenésen is segít.
Folyamatosan érdemes szedni.
Ha lesz még tapasztalatom, akkor megírom még ide segítségként azoknak akik egyáltalán nem kaptak semmiféle ilyen iránymutatást.

Ja igen, ami nagyon hamar segített... a déli étkezésekkor régebben rendszeresen előfordult, hogy megfájdult a hasam és futnom kellett a wc-re. Pár hónapja kis üdítős üvegben mindenhová viszek magammal salvus vizet. Amint megfájdul a hasam evés közben, vagy után, rögtön lenyomok 3-4 kortyot. /egy nap 2 dl többet nem szabad inni!/ Ez tartósan segített ezen a problémán, már csak ritkán kell használnom.

Utoljára Eevi szerkesztette (2016-11-27 14:12:40)