1

Téma: Mi enyhíti a tüneteket???

Arra lennék kíváncsi, ki hogyan él együtt ezzel a problémával, és van-e valami trükk, amivel elviselhetőbbé válik számára a betegség?

2

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Amikor rájöttem, hogy a tüneteket a stressz, a lelki megterhelés okozza, és elkezdtem esténként egy szem Frontint /enyhe feszültségoldó/ szedni, napok alatt már érezhető volt a javulás, mára pedig teljesen rendeződtek panaszaim. Hozzá kell tennem, hogy elmentem betegállományba, mivel biztos vagyok abban, hogy nálam a munkahelyi megterhelés a fő kiváltó ok! Három műszak, norma, tizenkét órázás,stb. Nem tudom még hogyan tovább, de vissza nem megyek.! Gondolom mindenkinél más a kiváltó ok, de mindenképpen, lelki eredetű a betegség/ amíg nem megy át szervi bajba/, és csak a kiváltó ok feltárása, és rendbetétele után fog gyógyulni, és hiszem, hogy teljes gyógyulás érhető el. kb.két éve kezdődtek a tüneteim,amik aztán sűrűsödtek addig, amíg már munkaképtelenné váltam a kellemetlenségek miatt. Azt gondolom, hogy minél előbb kezdik kezelni, annál nagyobb  az esély a gyors, következmények nélküli gyógyulásra.A kezelés alatt azt értem, hogy lelki gondozó, vagy Pszichiáter segítségére szükség lehet! Gondolom Te is érzékeny ember lehetsz, mivel tapasztalataim szerint akik hajlamosak a "lelkizésre", de a sérelmeiket "bent tarják", azoknál nyilvánul meg ilyen formában ez a "tünet", hogy hasmenés által jelzi a szervezet, hogy meg akar szabadulni valamilyen lelki nehézségtől./ Nem tudják "megemészteni" a dolgokat/ Ne add fel, és ne törődj bele jelenlegi helyzetedbe! Nagyon gondold meg, merre indulsz, gyógyulásod érdekében!Ahogy körbejártam ezt a "betegséget", úgy látom, hogy nagyon sokan vannak olyanok, akik akár évtizedek óta szenvednek, de mivel körülményeiken, helyzetükön nem változtatnak, egyre csak súlyosbodik helyzetük, mert a kiváltó ok felszámolását nem merik meglépni! / ördögi kör/ Bátorságot, bölcsességet kívánok Neked! Üdv: Márti

3

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Abszolút igazad van, Abigél.

A "mókuskerék"-től van az egész! Nálunk keletebre élők tudják, hogyan kell élni: ebéd után két óra szieszta. Hátradőlés, pihenés. Áranszünet. Utána "minden mehet tovább".

Amit még hozzá tudnék fűzni: kávé helyett zöld tea fogyasztása. Nagyon megnyugtató, mégis üdítő. Persze csak teaházban kapható "olyan" leveles tea. A szupermarketekben csak fűrészport árulnak, köztudott, hogy a filteres teához való alapanyagot a padlóról söprik össze.

4

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Nagyon szépen köszönöm Márti a kedves szavakat smile Én is műszakolva járok,  12 órázom. Az én kiváltó okom egy olyan főnök volt, aki nagyon utált, mindig szivatott, és hát, ez lett az eredménye... Már más a főnököm, nagyon megértő, mindig elnézi ha rossz napom van, ha szaladgálok a mosdóba. Az igazat megvallva semmi okom már arra, hogy ideges legyek, vagy bármi. Csak azóta persze stresszes vagyok, mindenen felhúzom magam, szinte ok nélkül, pillanatok alatt. Az orvos azt mondta IBS, egy vastagbél tükrözés után. De sem egy ételallergia tesztet nem csinált, semmi. Az igazat megvallva, én nem vagyok biztos ebben a diagnózisban... Lehet tovább kéne mennem egy másik orvoshoz...

5

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Üdvözlök Mindenkit!

Én már nagyon régen kűzdök ezzel a betegséggel. Gastróra is járok,időnként.5-6 évente csinálnak tükrözést. Mert azért jobb ellenőrizni,nincs -vmi elváltozás.Nem hittem ebben az IBS ben.De ennyi év távlatából mondhatom,hogy mégis IBS.Igen kellemetlen és megalázó helyzetbe szoktam kerülni időnként.Többé kevésbé tudom kezelni.Ha megyek valahova pl nem eszem,mert rögtön vagy 1-órán belül 3- 4 szer szaladok a mellékbe. De ha elkerülhetetlen ,hogy mégis enni kell ahová megyek reaseket veszek be,de ezt csak ritkán szabad szedni,mert ez a központi idegrendszerre hat. Fekete tea segít reggelente.   

Üdv Babi

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

esetleg érdemes lehet megpróbálni az omega 3 zsirsav tartalmú olajokat:
gondolok itt a lenmagolajra és a tőkmagolajra
lenmagolaj 1 káváéskanálnyi mennyiséget naponta,kenyérre rácsepegtetve,dél körül
tökmagolaj,fél evőkanálnyí mennyiséget naponta,kenyérre rácsepegtetve,ezt pedig vacsorára
nálam csökkentette a hasmenést,bélfájdalmakat is és a streszt,depressziót, úgy érzem sokkal tisztábban látok mindent mióta szedem,2 honapja szedem ezeket,a protexint most próbálom ki.de a napi mozgásnak meg kell lennie,én napi másfél órát sétálok ,az olaj bisztos nem fog ártani senkinek

7

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

hát igen de a bélfájdalmak miatt egy idő után depresszióba esik az ember,ilyenkor jöhet az antidepresszánsok aki hajlandó bevenni,én nem mert nekem nem volt jó meg nem is segit semmit ,tudom hogy a kakaópor sem megoldás mert hajlamos kiakasztani az embert ha tul sokáig használja de mégis jobb mint az antidepresszáns mert nincs hozzászokás és kihúzza az embert a rossz kedvéből,ja meg halolaj fontos lehet:eszkimó 3 tengeri halolal,illetve Penniben is szoktam venni olajos  halkonzervet,illetve a vitaminpotlás is fontos,én aktivál extrát és béres magne bé hatot szoktam szedni

Utoljára kakaópor szerkesztette (2015-06-28 19:27:42)

8

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

egyébként tényleg jó a protexin balance és a protexin ibs-re való  is, én felváltva szoktam használni mert csak az ibs-re valót kevésnek éreztem,aki nem akar antidepresszánsokon élni az holland kakaóport vegyen az majd jobbkedvre deriti,ha már nem sikerült olyan dolgokat csinálni ami jobbkedvre deritette volna

9

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Sziasztok!
A gyerekemnek valószinű, hogy IBS -e van. Teszem hozzá 18 éves / fiú/
Kreont , Buscopant, és Lósóska teát javasoltak, mindezek mellé Probiotikum tartalmú joghurtot, ill Kaukázusi kefir , tejföl. Virusos megfázás után alakult ki , és állitólag 2 év kell neki,hogy a bélszövet helyrejöjjön.   Nem voltunk még gasztron ,a jövő hétre van idöpontunk.   Ti, akik tapasztaltabbak vagytok ebben a betegségben, mit gondoltok tényleg kigyógyulhat belőle????

10

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Kedves Julika,

Személy szerint javasolnám a banánturmixot :

1 rész banán apróra vágva
1 rész kaukázusi kefír
1 rész ásványvíz

A banán köztudottan "fog", tehát enyhíti a hasmenéses tüneteket. A kaukázusi kefírről sokan mondják, hogy IBS-ben, IBD-ben jó hatású lehet.

Ezzel a turmix-szal leönthetsz még néhány kapszula probiotikumot is!

11

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Sziasztok!

Nagyon szeretnék mindenkinek segíteni, aki bélpanaszoktól szenved, mert nekem 15 év után sikerült belebotlanom egy hihetetlen módon hatékonynak látszó szerbe!!! Nekem nem diagnosztizálták az IBS-t, de a tüneteim teljesen megegyeznek vele. Már nagyon sok mindent kipróbáltam eredménytelenül (Candida-diéta, colon hidroterápia...), de a tüneteim - puffadás, gyulladt vastagbél, hasmenés, görcsök) továbbra is fennálltak és a későbbiek folyamán laktózérzékenységgel párosultak. 4 hónappal ezelőtt páromtól kaptam egy doboz perui kovaföldet, amit vízben, vagy teában minden reggel feloldottam és megittam éhgyomorra. Az első egy hónap sokkal rosszabb volt, mint az eddigiek, mert hányingerem is lett és a hasmenés is sokkal gyakrabban jelentkezett, pedig a tájékoztatóban 2-7 napra írták a nehezebb időszakot (gondolom ez egyénfüggő), de kibírtam, mert a leírása nagyon meggyőző volt, és 3 hónapot írtak a csecsemőtisztaságú bélrendszer eléréséhez, gondoltam, még messze az út... Egy hónap után, egyik napról a másikra, mintha elvágták volna a hasmenést. Nem éreztem akkor különösebb javulást, de örültem, hogy legalább rosszabb nem lett. A 4. hónapnál elképesztő eredményeket értem el, amit a 15 év alatt egyszer sem sajnos...Szinte TELJESEN megszűnt a puffadás, és rengeteg ételt megehetek probléma nélkül. Hasmenésem már nagyon régen nem volt. Fel is szedtem pár kg-t! smile Nekem ez a módszer úgy néz ki, hogy bevált, és elérhető áron van, olyan 3-4000 körül 3 hónapra. Remélem másoknak is tudok vele segíteni. (A tenmag oldaláról rendeltem a következő kúrára valót, ugyanis állítólag nem csak a bél, hanem a nyirokrendszert is rendbe teszi)

http://www.tenmag.hu/kosarba/perui-kova … oCBEbw_wcB

12

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Sziasztok! Én egy olyan tehetetlen orvos bandába ütköztem bele, akik egyáltalán nem javasoltak semmit csak vizsgálatok sorát. Semmiféle megoldást nem mondtak, hogy mivel segíthetnék magamon.
Írok egy pár hasznos könnyítőt. smile
Először is leszoktam a kávéról, mert a délben fogyasztott ebédre ha ráittam, akkor rohantam is. Helyette minden reggel Borsmenta teát iszok. Sokszor görcsölt a hasam székelés közben, ez sikeresen megszüntette. Nem érdemes gyakran szedni görcsoldókat! Estére a finom medvecukor-negró ízű édeskömény teát iszom ami a puffadáson segít. Ezeket a teákat előszeretettel ajánlják amerikai oldalakon is az ibs betegségben szenvedőknek. A másik nagyon jó dolog ami segít a napi étkezések előtti 20 csepp Iberogast. Megnyugtatja a gyomrot. Német termék, az íze gyomorkeserűk gyógynövényes ízére emlékeztet. Szóval aki az Unicumot vagy a Jagermeistert meg tudja inni, az ezt is le tudja nyelni. smile
A németeknél ez a csepp a gyógyszeres szekrény alapvető tartozéka. Ők nagyon dícsérik. Hozzáteszem nem olcsó, 20 és 50ml kiszerelésben kapható a gyógyszertárakban. Hasmenésen is segít.
Folyamatosan érdemes szedni.
Ha lesz még tapasztalatom, akkor megírom még ide segítségként azoknak akik egyáltalán nem kaptak semmiféle ilyen iránymutatást.

Utoljára Eevi szerkesztette (2016-11-18 21:56:41)

13

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Sziasztok!
Néhány éves szenvedés, orvostól orvosig járkálás, vizsgálatok sora után állapították meg, hogy IBS betegségben

14

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Sziasztok!

Minden egy nőgyógyászati műtét után (laparoszkópos méheltávolítás) kezdődött 2012-ben. Több éves orvostól-orvosig való rohangálás után állapították meg, hogy IBS-ben szenvedek, ezen kívül laktózintoleranciám van és kontaminált vékonybél szindrómám (erre holnap kapok kétféle antibiotikumot). A tüneteim: nagyon erős görcsök és óriási puffadás, állandó székrekedés (hasmenésem soha nincsen).
Lassan ott tartok, hogy szinte semmit sem tudok/merek enni (étkezés után fokozódnak a tünetek). Értem, hogy ez ördögi kör, de képtelen vagyok kiszabadulni belőle. Amúgy is vékony testalkatú nő vagyok, de az utóbbi két hónapban sokat fogytam, s a végső elkeseredés szélén álok.
Ti, akik tapasztaltok vagytok ebben, mit tanácsoltok? Hogyan lehetne enyhíteni a szinte elviselhetetlen tüneteket?

15

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

A hasfájás és hasmenés enyhítésére van egy jó receptem.Megosztom: 1 db citrom alaposan megmosva,feldarabolva /magja eltávolitva/ bele a turmixba, 1 db közepes méretű gyömbér meghámozva,feldarabolva bele a turmixba.Alaposan összeturmixolni. Egy kávédarálónyi lenmag porrá őrölve. 1-1 csapott mokkáskanál fahéj,kurkuma,szegfűbors,szegfűszeg. Mindet összekeverjük.Hozzáöntünk olivaolajat /kb.egy evőkanál/, s mézet / az is kb egy evőkanál/ Margarin állagú pépet kapunk.Olajjal és mézzel de a fűszerekkel is lehet még variálni.Műanyag dobozban lefedve a hűtőben tárolom, naponta 1 kávéskanállal eszek belőle. Nagyon finom, kicsit édes,kicsit kesernyés,kicsit savanyú. Mióta eszem nyugodtak a beleim /nem táncolnak egész nap/, nem kell naponta ötször,hatszor WC-re menni,s a puffadás is nagyon minimális. A pánik az  sajnos továbbra is megmaradt,csak kísérővel tudom elhagyni az otthonom.Tömegközlekedés elfelejtve, séta elfelejtve, csak kocsival s csak a párommal. Ez valóban egy ördögi kör.

16

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Sziasztok!
26 éves lány vagyok!  szeretném kideríteni mi okozza az összetett panaszaimat! Előzményként annyi hogy 7 éve szedett fogamzásgátló tablettát hagytam abba, 2016. decemberében! Januárban kezdődtek a  tünetek, hosszabb téli szünetről tértem vissza óvodába dolgozni,(ahol elég nagy a stressz helyzet, hajtás, az utóbbi 1 évben, hiszen egyedül viszem a  csoportomat), és eléggé a lelkemen viselem a dolgot! a panaszaima következők voltak: január 2. hetében szív tájéki szúrást éreztem, jól meg határózóan a bal oldalról, a bal karomba kisugárzóan(nem zsibbadt)! megijedtem, mert nyugalomban jött elő, erősen szúrt és mintha szorított volna, féltem hogy szív eredetű, így sürgősségire kerültem vele, ott labor vizsgálattal tüdőembóliát, szív problémát kizártak, EKGt csináltak amin nem találtak semmit, nem jellemző a magas vérnyomás nálam, inkább az alacsony, voltam akkor mellkas röntgenen, nem láttak semmit, hazaengedtek! 1-2 hétig enyhültek a panaszaim, majd visszatért a bal oldali szív tájéki szúrás, bal alhasi szúrással társulva,ami néha lefele a térdemig sugároz majd kismedencei fájdalom és derék fájdalom ez is mind a bal oldalra lokalizálódva!Visszamentem a kardiólógushoz  aki kezelt, onnan tovább küldött hasi UH ra, nőgyógyászati vizsgálatra, ahol szintén mindent rendben találtak, kaptam egy teljes vérképre beutalót, ott a CRP volt magasabb az átlagnál, de nem túlzottan! Következő lépésként emegyen gasztroentrológushoz, bár kicsit tartok az endoszkóposvizsgálatoktól, de ha muszáj, akkor muszáj! Elítették, hogy lehet akár mozgásszervi akár, bélprobléma vagy gyomor! Sok helyen olvasgatok próbálok utána járni,  valóban lehet bélre bélgyulladásra gondolnom, hiszen a székelési szokásaim is megváltoztak, néha szorulásom van,n nyákos széklet 3 szor előfodult már. Vér a székletemben 2szer volt, amit  aháziorvos  aranyérnek ítélt, van is külső belső aranyerem, az erőlködéstől valószínű! Ön szerint utalhat ez bélproblémára? gyulladásra esetleg? Csak azt nem értme hogy a mellkasii szív tájéki szúrás hogy függhet össze vele, mert egy bélproblémánál sem említik a kettő összefüggését! Vagy esetleg IBS tünetei lehetnek ezek, és elképzelhető hogy pszihés, stresszes alapon vannak a tünetek? Azért aggódom mert ez már január közepe óta fent álló tartós probléma! ó, néha letört vagyok, fáradékony, ami régen nem volt! kedélyállapotom is változ.Tapasztalt hasonlókat valaki?

17

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Sziasztok 37éves vagyok !valaki segicsen van olyan probrémàm hogy akkàrmit megeszek az egy pàr percire rà ki jön belölem hasmenés szerüen màr a munka helyre se merek magamal vini semi kajàt .mitöl van ez??

18

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Üdvözlet!
Személyes tapasztalat alapján javaslom, ezt az étrend-kiegészítőt próbáljátok ki:
Probiosan Inovum caps - Energy hálózat forgalmazza
Jó egészséget kívánok!

19

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

Nos,az én esetemben ez 13 éve kezdődött, megállapította az orvos hogy IBS-em van ,aztánmeg IBS-colonszindróma,csináltak mindenféle vérvizsgálatot,meg bél-gyomortükrözést is,ultrahangot semmit nem találtak,mikor az orvoshoz jártam már akkor is tudtam hogy a tejcukortól és a tejtermékektől  hasmenést kapok,de azt nem hogy a dió ,szója, és a marhahússzármazékoktól is,az orvos nem tudta megállapítani ,ezekre saját magam jöttem rá ahogy kezdtek eldurvulni a tünetek,személyes véleményem hogy amikor megállapítják hogy IBS-ed van akkor nem tudják hogy mi a bajod.(ételallergia)

Válasz: Mi enyhíti a tüneteket???

A magyar online kaszinók komolyan veszik a felelős szerencsejátékot. Az operátorok Sweet Bonanza kaszinós számos eszközt alkalmaznak annak érdekében, hogy megelőzzék a túlzott játékot és segítsenek azoknak, akiknek segítségre van szükségük. Felhívják a játékosok figyelmét a tisztességes játékra, és lehetőséget biztosítanak a korlátozások beállítására.

Utoljára legjobbmagyarkaszinok szerkesztette (2024-01-19 12:16:32)