1

Téma: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Aki nem mer kérdezni, az szégyell tanulni. (Közmondás)

Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Tabuk nélkül…

Aki előjegyzést kapott már egy kolonoszkópiai vizsgálatra, az egészen biztos, hogy első alkalommal környezete minden biztatása mellett is nagy izgalommal, félelemmel néz annak elébe…

Ez nem is csoda, mivel bárhol informálódik, csak bizonytalan válaszokat kap, mint fájdalmas, megterhelő, igen kellemetlen vizsgálat, de konkrétan senki nem mondja, hogy ne féljen… Másik oldalról az emberek egy része ezen kívül tabunak véli ezt a beavatkozást, és a szégyenérzet is motiválja félelmét.

Így az sem csoda, hogy jó lenne ezt a vizsgálatot minél sikeresebben megúszni…
Ehhez jól jöhet valamilyen segítség, különösen akkor, ha az sorstárstól, betegtárstól származik, akinek már több tapasztalata van ezekben a dolgokban.

A kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel - egy teljesen új megközelítése a bódítás nélküli kolonoszkópia vizsgálatnak. A lényege az, hogy részletes tájékoztatást ad a kolonoszkópia-specifikus fájdalmairól, és emellett megoldási lehetőséget kínál a fájdalom elkerülésre. A szerző saját kutatási, vizsgálai tapasztalatai, illetve más betegek vizsgálati tapasztalatai alapján arra a következtetésre jutott, hogy a fájdalom ilyenkor akár nagyobb részben is elkerülhető.

Kedves Betegtársak,  ne szégyelljünk kérdezni, tapasztalatokat átvenni… Aki eddig ki is próbálta az ajánlott módszereket, azok közül mindenki pozitív kezdeményezésnek tartotta a kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel  témájú leírást, még akkor is, ha bódítással kérte a beavatkozást. 

Ezen felbuzdulva, szélesebb körben is szeretnénk felajánlani segítségünket bárkinek díjmentesen, mert itt nem lehet veszíteni, csak nyerni… Keressenek fel bennünket az alábbi e-mail címen: julius.jooszolgaalat@gmail.com  Erről a témáról ilyen mélységű tájékoztatást még senki sem nyújtott a betegeknek.

Tisztelettel várjuk érdeklődésüket

Julius

Utoljára Julius szerkesztette (2012-04-20 22:37:32)

2

Válasz: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Előjegyzésem van kolonoszkópiára, és igen, félek előre. Hallottam már a vizsgálatról, de amit tudni szeretnék, hogy az orvos által felírt Picoprep béltisztító az milyen? Igaz, hogy nem olyan durva előkészítő, mint a többi?

3

Válasz: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan helyet,ahol a végbéltükrözést kábításban vagy altatásban végzik?
Doki azt mondta,20-25cmes merev csővel végzik,de erre nem szoktak kábítani.
Vastagbéltükrözésen már jártam pár éve,de ott kiütöttek a rövidnarkózissal rendesen,majdnem végig át is aludtam.Ettől viszont nagyon félek!

4

Válasz: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Én még a nyár folyamán estem át egy teljes béltükrözésen (flex csőben kamera, gondolom nem kell bemutatni.. ) érzéstelenítést kértem, írattak egy papírt a lehetséges mellékhatások elfogadásáról ami rutin, utána kaptam egy érzéstelenítő injekciót majd a doki elvégezte a vizsgálatot. Senki sem hitte el hogy nem fájt.. Valóban érzésmentes volt. Ha oda kerül a sor én csak az érzéstelenítést javaslom, ekkor is kell kísérő ha autóval megyünk a kórházba mert utána kicsit kába vagy. Viszont sokkal hamarabb haza lehet menni mint pl az altatás után.

5

Válasz: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Szia Maldi!

Csak tasakkal kell meginni belőle, de mellette bőséges folyadékfogyasztás javasolt! Szerintem abszolút nem durva, nekem hányingerem sem volt tőle.

6

Válasz: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

holdacska1 írta:

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan helyet,ahol a végbéltükrözést kábításban vagy altatásban végzik?
Doki azt mondta,20-25cmes merev csővel végzik,de erre nem szoktak kábítani.
Vastagbéltükrözésen már jártam pár éve,de ott kiütöttek a rövidnarkózissal rendesen,majdnem végig át is aludtam.Ettől viszont nagyon félek!

Szia!
A SOTén Baross utcában voltam.Adtam pénzt a kábítónak :-) .Semmit nem éreztem!!!!!!
Judit

7

Válasz: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Sziasztok!
Nemrég én is átestem egy vastagbél tükrözésen. Krónikus vastagbél gyulladásom van. Rettentően féltem tőle annak ellenére, hogy két évvel ezelőtt már volt egy irrigoszkópiás vizsgálatom.
Azt nem mondom, hogy kellemes volt (már csak az önérzet miatt sem), de azt igen, hogy szinte fájdalommentes. Előtte kaptam egy injekciót, ami kicsit lenyugtatott, és a bélfalat érzéstelenítette. Hozzá kell tenni azt is, hogy az orvos és az asszisztens hozzáállása is sokat segített. Igazából együtt néztük, milyen is vagyok belülről, és mindent megtettek, hogy ne a kellemetlen érzésekre figyeljek. Szóval szerintem teljesen kibírható ébren is, nincsenek utóhatások, mint esetlegesen az altatásnál vagy kábításnál. Ennél sokkal rosszabb, hogy egyáltalán oka van annak, hogy ezt a vizsgálatot elvégezzék, valamint az, hogy teljesen meg kell változtatni az életmódot. Nekem ez a nehéz.

8

Válasz: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Nekem kb. nyolcszor volt kolonoszkópiám. Egyszer sem volt kellemes, de mindíg kibírtam. Két-háromszor kaptam kábító inekciót, de nem éreztem nagy különbséget, ezért az utóbbi időben már nem kértem. A doki azt igérte, hogy legközelebb már széndioxiddal csinálják, és akkor utána hamarabb megkönnyebbülök (elöbb távozik a betöltött gáz). Volt ilyen már valakinek?

9

Válasz: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Mi az, ami segít jobb lelki állapotba kerülni?

Are you worried about a+ practice test exam prep and 70-411 dumps certification practice muih

Válasz: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

zohaa3492 írta:

Mi az, ami segít jobb lelki állapotba kerülni?

meditációs hanganyagok,agykontrolos hanganyag,illetve mindenden olyan tevékenység ami jól esik,séta,számitógépezés,egy megértő barátnő........
mindenki saját maga érzi,a stresszes helyzetek arra figyelmeztetnek hogy valami olyat teszel ami nem jó neked-gondolom bisztos vannak ilyenek

11

Válasz: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Sziasztok!
2011 ben állapítottak meg nálam IBS-t .Pécsett az akkor még jól működő Megyei Kórház gasztroenterológiai szakrendelésén . Gasztroszkópos és kolonoszkópia
vizsgálatot is végezve történt a betegség megállapítása.(szakorvos: Dr Lomb Zoltán)
Ő végezte mindkét vizsgálatot ,nagy rutinnal,gyakorlattal .
-Bevallom őszintén rosszabbra számítottam -a

12

Válasz: Kolonoszkópia fájdalom elkerüléssel

Sziasztok!
Ma voltam vastagbél szűrésen, állami rendelőben.
Nem mindenkinek van 150-250 ezer forintja egy fáldalommentes vizsgálatra egy magán rendelésen.Sajnos ennyibe kerül egy komplett vizsgálat,mindent beleértve(konzultáció,kábítás,vizsgálat,biopszia ha kell,biopszia labor vizsgálat,vizsgálat utáni megfigyelés,stb...).Itt is lehetett volna kérni bódítást de csak annak lehetséges aki tud kísérőt vinni,ez a törvény.Velem sajnos senki nem tudott jönni.Sajnos erről sehol nem írnak csak a rendelőben derül ki.
Szóval,annyira fájt a vizsgálat hogy soha többé nem vállalnám.Inkább veszek fel kölcsönt hogy egy magán rendelőt választhassak.A vizsgálat idejének fele alatt iszonyúan fájt,független a légzés technikáktól,pozíció váltásoktól.A vizsgálat végére az ingem csupa víz lett,ömlött rólam az izzadság,végig az ágy szélét markoltam.Persze a szüléseket vagy a vallatásokat is túlélik az emberek.
Mindenképpen ajánlom a bódítást és még az sem 100% garancia.