76

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Üdv mindenkinek! smile

31 éves férfi vagyok, és már elég régóta küszködök az IBS-sel, viszont felismerni csak pár hónapja ismertem fel. Fiatal felnőtt (kb. 20 éves) korom óta  elég sokat járok WC-re, akár napi 4-7 alkalommal is, sokszor ment is a hasam. Ezen kívül nekem semmi tünetem nem volt, annyira nem is akadályozott a mindennapokban. Viszont jó egy éve eldurvult a helyzet. Ház vásárlás, majd felújítás, közben decemberben megszületett a fiam, ehhez még hozzájárult egy kis munkahelyi stressz is. Alapjáraton elég szorongós, feszült típus vagyok gyermekkorom óta, sok mindenen stresszelek és fennakadok, olyanon is, amin sokszor nem kellene. Egy szó mint száz, a fent említett stesszes időszak után a napi 4-7 vizes székleten kívül mást nem tudtam produkálni. Délelőtt általában 2-3x is el kellett mennem egymás után,illetve éjszaka szélgörcsök gyötörtek, napközben pedig általában végbélkörüli állandósult székelési inger. Enni nagyon sokat ettem világ életemben, ráadásul mohón. Aztán egyszercsak ráébredtem, hogy ez így nem normális, és ez mély letargiába, sőt depresszióba teszított, ami sokat rontott a helyzeten, kórósan elkezdtem attól rettegni, hogy valami komoly bajom van. Elkezdődött az éjszakai bélkurtyogás, volt olyan hogy éjszaka is ki kellett mennem, pedig előtte ez soha nem fordult elő. Különböző enyhe hasi fájdlamak gyötörtek, volt hogy a köldököm körül, volt hogy a bal alsó részen, volt hogy jobb alul, volt hogy gyomortájékon...Teljes mélypontra kerültem, mentálisan és testileg is. Mindenféle nemlétező betegség tüneteit véltem felfedezni magamon, előszőr azt hittem vastagbéldaganatom van, aztán pedig azt, hogy Chron-beteg vagyok, mert a sok hasmenés miatt kb. fele annyit ettem mint előtte, ezáltal fogytam pár kilót. Túlestem magán úton egy szerinem elég részletes gasztroentrológiai kivizsgáláson (3 különböző gasztoentrológus), amely a következőkből állt: vastagbéltükrözés, hasi ultrahang, teljes vér+vizelet vizsgálat (1 hónap eltéréssel kétszer, mert biztosra akartam menni), székletvér vizsgálat, széklettenyésztés (különböző batériumok, toxinok), széklet kalprotektin szint mérés (emésztőszervi gyulladások és esetlegesen daganatok kimutatására), cöliákia (lisztérzékenység) vizsgálat gyorsteszttel és rendes vérvétellel is, , proktológusnál is voltam 3x (a sok WC-re járkálás miatt lett egy kis aranyerem, ami nem okoz panaszt), pajzsmirigy vizsgálat vérből és ultrahanggal, ételintolernacia vizsgálat 50 ételre (itt az jött ki, hogy a tejfehérjét a hasmenés miatt  borult bélflóra miatt kevésbé tolerálja szervezetem, de ez csak átmeneti állapot, azt hozzá tenném, hogy a tej nem ront a panaszaimon). Ezt és az aranyeret leszámítva szerencsére minden totálisan negatív, a proktológus azt mondta, hogy tekintsek ezekre a leletekre örömmel (főleg a vastagbél tükrözése és a vérképre), mert elég ritka az ennyire negatív leletsorozat. Ráeszméltem arra, hogy fejben kell helyre tennem a dolgokat, ami nagyon nem egyszerű feladat, de elkezdtem járni pszichológushoz, illetve reflexológushoz. Elkezdtem átalakítani az életemet, a féktelen dőzsölés (a pacalt nem marhapörkölttel és egy fél dobostrotával és két liter cukros üdítővel kísérem smile ) helyett próbálok tudatosan étkezni, és sokkal kevesebbet, eljárok sportolni, és elhatároztam, hogy lefogyok legalább 10 kilót (most 92 kg vagyok). Elfogadtam azt hogy, ilyen a szervezetem, illetve azt hogy nincsen semmi bajom, akár mennyire is nem akartam elhinnni, illetve igyekszem leküzdeni azt a démonomat is, hogy ha most nincsen semmi bajom, akkor majd lesz, hiszen az összes doki megmondta, hogy ez hosszú távon sem okoz szervi eltérést. Szedek probiotikumot (Enterol), illetve Dicetel-t, hasfogót csak nagyon indokolt esetben, van úgy hogy két-három hétig sem veszek be, akkor is max. 1 szemet, a mentális bajokra nekem a Valeriana Relax bejött, ez mind vény nélkül kapható. Mondhatom azt, hogy a fentiekkel a hasmenés 70%-ban megszűnt, és ha van is, a legtöbb esetben már akkor sem vízszerű. A gyakori székelési inger és az éjszakai bélkurtyogás még elő-elő jön, illetve mentálisan sem vagyok még teljesen rendben, de tudom, hogyha ezen az úton haladok tovább, akkor előbb-utóbb ezek a bajok is meg fognak szűnni, mert rajtam senki más nem fog és nem is tud segíteni, csak én saját magamon wink

Utoljára Karika1986 szerkesztette (2017-08-23 07:27:45)

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Az online kaszinók versenyképesek a játékosokért, ezért számos bónuszt és promóciót kínálnak az új és meglévő ügyfeleknek. Ez magába foglalhatja az üdvözlő bónuszokat, ingyenes pörgetéseket Legnagyobb Kifizetésű Játékok, hűségprogramokat és más speciális ajánlatokat. Ezek a bónuszok növelhetik a játékosok esélyeit a nyerésre, valamint további izgalmat és szórakozást biztosítanak a játék során.