51

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Kedves bnemeth köszönöm a gyors válaszod, de azt nem mondhatom hogy megnyugtattál.. Annyira reménykedtem hogy  végre megtaláltam a megoldást.. Kiborít ez az egész.. Annyi mindenre tudnak gyógyszert gyártani-fejleszteni, ránk miért nem gondolnak??
Az én életem elég mozgalmas, nem csak a munkám miatt utazok, hanem a családdal is többször kell mennem, legtöbbször nem is tudom előre, csak szólnak hogy igyekezzek haza mert valahova menni kell(ene).
Az jutott még eszembe, hogy írtad, a bélmozgás - bélműködést a vegetatív idegrendszer szabályozza. De az ibs nem vegetatív igegrendszeri gond?? Mert hát az is "beles". Tehát a gyógyszer amit ibs -re adnak az a mi problémánkra nem lehet jó??  Egyébként én most Progasztro 825 Azt hiszem ez a neve) nevű készítményt szegódek, hátha ez jó lesz.. 2 hete iszom, de tegnap ettől függetlenül 2x is voltam wc-n..

52

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Megnyugtatni valóban nem tudlak, mert nekem változatlan a jelenség 27-28 éve, noha minden vizsgálatot és szert kipróbáltam. Alapvetően vegetatív jellegű a probléma, azaz a belek (főként a vastagbél) mozgásának a sebessége, azaz nincs idő a bélből a folyadék felszívására. Többé-kevésbé függ a táplálék jellegétől, az evés mennyiségétől és gyorsaságától, de előbb-utóbb a de. folyamán, általában az étkezés után előjön, és ismétlődik többször. A stressz elkerülése némileg segít, de nekem a kezdettől fogva loperamid származékkal lehet programozni a napjaimat, az utazásaimat. Ha tudom előre, hogy nem megyek sehová, vagy ismerem a közelben a terepet (bevásárlócentrum, stb.), akkor vagy az nap nem szedem a bogyót. Mivel az IBS vegetatív jellegű, ezért nem valószínű a gyógyulás, csak a tüneti kezelés, amivel azért együtt lehet élni. Egyébként kerültem jó néhányszor veszélyhelyzetbe, ami önmagában stresszt okozó tényező. Ez van. Ha netalán mégis találsz valami tartós megoldást, oszdd meg velünk. Üdv,

bluebella írta:

Kedves bnemeth köszönöm a gyors válaszod, de azt nem mondhatom hogy megnyugtattál.. Annyira reménykedtem hogy  végre megtaláltam a megoldást.. Kiborít ez az egész.. Annyi mindenre tudnak gyógyszert gyártani-fejleszteni, ránk miért nem gondolnak??
Az én életem elég mozgalmas, nem csak a munkám miatt utazok, hanem a családdal is többször kell mennem, legtöbbször nem is tudom előre, csak szólnak hogy igyekezzek haza mert valahova menni kell(ene).
Az jutott még eszembe, hogy írtad, a bélmozgás - bélműködést a vegetatív idegrendszer szabályozza. De az ibs nem vegetatív igegrendszeri gond?? Mert hát az is "beles". Tehát a gyógyszer amit ibs -re adnak az a mi problémánkra nem lehet jó??  Egyébként én most Progasztro 825 Azt hiszem ez a neve) nevű készítményt szegódek, hátha ez jó lesz.. 2 hete iszom, de tegnap ettől függetlenül 2x is voltam wc-n..

53

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

bnemeth  válasz:te figyeljél már az iritábilis bél szindroma vagy clonszindróma attol alakul ki ha nem a szíved szerint éled az életed,egy rossz munkahely amely érzed hogy a véredet szívja,egy rossz családi állapot amit úgy érzel hogy nem birsz ki vagy borszasztoan zavar ,streszes állapotok,de ezeket lehet orvosolni
http://auerkatalin.blogspot.hu/    homeopátiával,mert a homeopátia ha jól választják meg a gyogyszert kivezeti a szervezetből a negativ érzelmeket,ez attól függ hogy mennyire tudod elmondani a doktornönek milyen érzelmek azok amelyektől szenvedsz,vagy rosszul esnek és igen elő fog fordulni hogy rossz homeopátiás gyogyszert fogtok választani és akkor rosszabbodni fog az állapotod,de itt nincsenek visszamaradó káros méllékhatások, de itt ne várj azzonali gyogyulásra,én közel két éve járok a doktornőhőz,és idáig 50 százalékos a javulás, úgyérzem még két év és kilábalok belőle,de ha belegondolsz a betegség sem 1-2 év alatt alakult ki!
vitaminpotlás a hasmenés miatt:AKTIVAL  BÉRES EXTRA-ebböl napi egyet
és ha szükséges még ez mellet  BÉRES MAGNEB-HATOT fél tablettát-ebből csak napi fél tablettát
a vitaminokat meg a magnebé-hatot meg szedjed folyamatosan ha hasmanésed van mert hiánybetegségek fognak féllépni
HA NINCS JOBB GYOGYMODOD MENJ A http://auerkatalin.blogspot.hu/  DOKTORNŐHOZ KÜLÖNBEN IGY FOGOD LEÉLNI AZ ÉLETED
MÉGEGY DOLOG A MEDITÁCIOS HANGANYAGOK:BALOG BÉLA -TUDATALATTI TIZ PARANCSOLATA
                                                                                              -BAGDI BELLA -SZERNCSE VONZÁSA
                                                                            -Sólyom Ildikó - Csakráink működésének harmonizálása.         
-EGYMÁSRA HANGOLVA - HANGOSKÖNYV (MP3) Öt szeretetnyelv a házasságban
EZEK MIND ILYEN AGYKONTROLOS DOLGOK
EZEK ENGEM MEGSZOKTAK NYUGTATNI,VAGY VEDD MEG VAGY TÖLTSD LE VALAMELYIK TORRENT OLDALRÓL
HA FENT VAGY VALAMELYIKEN
EZIS HASONLÓ,BÁR EZ INKÁBB MOTIVÁCIOS VIDEÓ:

http://www.youtube.com/watch?v=90R7wrpId5Y
http://www.youtube.com/watch?v=yOsYo1SB3YM      -PERSZE NEM KELL MINDENT KOMOLYAN VENNI BENNE DE VANNAK BENNE JÓ DOLDOK!

a protexint még nem probáltam azt most tervezem

Utoljára lajos99 szerkesztette (2014-02-20 13:41:24)

54

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Nem azt mondtam, hogy fel adni a küzdelmet, de nekem ugyanezek a gyógymok, amelyeket felsoroltál, nem segítettek. Egyébként valóban a stresszes állapotok válthatták ki és nem agyik napról a másikra. Bízni is kell a gyógymódokban, mert az metálisan is segíthet. Kitartás!

lajos99 írta:

bnemeth  válasz:te figyeljél már az iritábilis bél szindroma vagy clonszindróma attol alakul ki ha nem a szíved szerint éled az életed,egy rossz munkahely amely érzed hogy a véredet szívja,egy rossz családi állapot amit úgy érzel hogy nem birsz ki vagy borszasztoan zavar ,streszes állapotok,de ezeket lehet orvosolni
http://auerkatalin.blogspot.hu/    homeopátiával,mert a homeopátia ha jól választják meg a gyogyszert kivezeti a szervezetből a negativ érzelmeket,ez attól függ hogy mennyire tudod elmondani a doktornönek milyen érzelmek azok amelyektől szenvedsz,vagy rosszul esnek és igen elő fog fordulni hogy rossz homeopátiás gyogyszert fogtok választani és akkor rosszabbodni fog az állapotod,de itt nincsenek visszamaradó káros méllékhatások, de itt ne várj azzonali gyogyulásra,én közel két éve járok a doktornőhőz,és idáig 50 százalékos a javulás, úgyérzem még két év és kilábalok belőle,de ha belegondolsz a betegség sem 1-2 év alatt alakult ki!
vitaminpotlás a hasmenés miatt:AKTIVAL EXTRA-ebböl napi egyet
és ha szükséges még ez mellet MAGNEB-HATOT fél tablettát-ebből csak napi fél tablettát
a vitaminokat meg a magnebé-hatot meg szedjed folyamatosan ha hasmanésed van mert hiánybetegségek fognak féllépni
HA NINCS JOBB GYOGYMODOD MENJ A http://auerkatalin.blogspot.hu/  DOKTORNŐHOZ KÜLÖNBEN IGY FOGOD LEÉLNI AZ ÉLETED
MÉGEGY DOLOG A MEDITÁCIOS HANGANYAGOK:BALOG BÉLA -TUDATALATTI TIZPARANCSOLATA
                                                                                              -BAGDI BELLA -SZERRNCSE VONZTÁSA
EZEK MIND ILYEN AGYKONTROLOS DOLGOK
EZEK ENGEM MEGSZOKTAK NYUGTATNI,VAGY VEDD MEG VAGY TÖLTSD LE VALAMELYIK TORRENT OLDALRÓL
HA FENT VAGY VALAMELYIKEN
EZIS HASONLÓ,BÁR EZ INKÁBB MOTIVÁCIOS VIDEÓ:

http://www.youtube.com/watch?v=90R7wrpId5Y
http://www.youtube.com/watch?v=yOsYo1SB3YM      -PERSZE NEM KELL MINDENT KOMOLYAN VENNI BENNE DE VANNAK BENNE JÓ DOLDOK!

a protexint még nem probáltam azt most tervezem

55

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

bnemeth:bocsi egy kicsit indulatosan írtam,te mitől vagy stresszes?
még a lenmagolaj fontos lehet-az omega 3 zsirsav bevitele miatt

Utoljára lajos99 szerkesztette (2014-02-12 11:44:39)

56

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Sziasztok,

reggeli után tuti szaladok nagy wcre, nyákos a székletem,napközben is van hogy evés után nagy wc és ujra éhes vagyok, alapbol is ennem kell 1-2óránként mert éhes vagyok!ég agyomrom.azt  mondják ibs szedem rá a gyógyszereket de semmit nem javul.Nem hasmenésem van hanem mondjuk reggelizek már érzem sürgősen mennem kell wcre.Fájdalmaim nincsenek.Meg szipogok és viszket az alkarom...és nagy wc után ujra éhes vagyok.Napközben annyira nem jellemző a reggeli után tuti és ujra ennem kell.Sokat is pukizok.Normix kurát végigcsinéltam sikertelenül.MOst dicetelt szedem 3hete semmi...valakinek hasonló?Ha eszek már érzem odalent h nyomódna ki...van h van délután is széklet meg alhasi görcs..de nem tudom ételhez kötni meg nicns az h nem tudok valamit enni vagy h valami meghajt...

57

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Hát bizony elég tipikus tünetek. Ha végigolvastad a korábbi hozzászólásokat, én is többször mindent leírtam. Mivel a belek perisztaltikus mozgása vegetatív jellegű, kevéssé függ az akaratunktól, sokkal inkább idegrendszeri eredetű, ill. bizonyos ételektől, és ezek kombinációjától. Általában a csipős, cukros ételek, gyümölcsök, kávé, tejes cuccok, ill. a stressz okozhatnak ilyen tüneteket. Persze a mértéke egyénenként is változó. Nekem pl. gyorsan kiváltja az általad említett jelenségeket, ha gyorsan lapátolom be a kaját, vagy sokat eszem. De legainkább indul hasonlóan a napom, mint ahogy vázoltad. Na most ez így megy közel 30 éve, miközben semmilyen szervi elváltozást nem találtak. Lehet bizonyos módon enyhíteni, a tapasztalatok szerint felszámolni nem, ezzel együtt kell élni. Ezért ha ismeretlen helyre megyek, akkor előtte való nap elkezdem szedni a loperamid alapú bogyókat (imodium, lopedium, enterobene, stb. ez mind ugyanaz a 2mg loperamid tartalmú gyógyszer, amit felírás nélkül lehet kapni). Ezzel a fenti veszélyeket lehet elkerülni, de ez csak tüneti kezelésre jó. Tartós gyógyításra az IBS esetében még nem találtak szert. Ami fontos, hogy amint kiatapasztalod, milyen élelmiszereket kell kerülni, különösen akkor, ha ismeretlen, esetleg távolabbi helyre mész. Pl. távolsági busszal 30 éve nem közlekedtem, mert

58

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

igen olvasgattam de nem tudom összekötni semmi étellel.neked nem vizsgáltak még lisztérzékenységet?mert nekem most egy másik fórumba hat ajánlották!merrt hiába sedem a gyógyzsereket semmit  nem segítenek!meg nem hasmensem van hanem normál székletem és vissza tudom tartani a székletet ha olyanhelyen vagyok ez tény és valo, most is dokihoz mentem nem voltam nagy wcn kaja után és nem is kellett sürgetően menni, vizsont za éhséget okozhatja ibs?meg h nagy wc után ugynaolyan éhes vagyok mintha nem is ettem volna?meg nyákos fényes a székletem...meg iylen nincs h nem merek busszal vonattal utazni mert rámjön mert nekem csak kaja után van főleg reggel akkor utána ujra kell reggeliznem.de az h csak ugy rámjön olyan nincs,nekemcsak kaja után van!

59

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

ja és a gyomrégés...a rettenetes gyomorégés amitől gyogyszer nélkül éjjel is felkeltem két alkalommal legalább!szerencsére az gyógyszerrel elmult!meg igy olvasgatom nekem nincs olyan h stressz iatt szaladnom kell wcre!nekem CSAK így indul a napom kis alhasi görcs go a wc után aujra éhség és eszek..és ez napi 2-3 alkalommal.

60

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Sziasztok!Nekem kb. 9 éve megy a hasam kisebb nagyobb intenzitással.Ez idő alatt voltam nagyon sok vizsgálaton és mivel minden leletem negatív és már úgy éreztem hülyének néznek,pszichológushoz fordultam aki igazából nem tudott semmi olyan depresszió vagy nyugtatót írni ami megoldást adna.Tehát tanácstalan maradtam és szedem továbbra is az enterobenét.Napi egy két szemet veszek be és mindegy mit eszek vagy iszok megy a hasam evés után fél órával már megy is és kb 5-6 szor egymás után vagy fájdalommal vagy nem de ez van. Kb. 4 éve már olyan stresszes lettem a hasmenéstől, hogy már aludni sem tudok és ha mennem kell valahova ez csak rosszabb.Megint orvos de sem a nyugtató sem a depresszió gátló nem hat.  Hallottam a  IBS-ről ami nagyon hasonlít a szindrómámra ezért megpróbálom ibs protexin ami az utolsó reményem.Ha tud valaki segítsen kérem írjon köszönöm.

61

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Sziasztok, Nálam is jó ideje fent áll az IBS betegség vegyítve  pszhiés gondokkal ami alkatilag is meg van de a betegség csak felerősitedte. Mit tudnátok javasolni milyen vitaminokat egyek???
Ti tapasztaltok pszhiés zavarokat ,depresszio , alvás zavar , fusztráltság.?

62

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

beteges01 írta:

Sziasztok, Nálam is jó ideje fent áll az IBS betegség vegyítve  pszhiés gondokkal ami alkatilag is meg van de a betegség csak felerősitedte. Mit tudnátok javasolni milyen vitaminokat egyek???
Ti tapasztaltok pszhiés zavarokat ,depresszio , alvás zavar , fusztráltság.?

MIAZ HOGY nem kicsit
béres aktival extra napi 1darab, felet reggel reggeli után ,felet délben ebéd után
béres magne bé hat, napi fél  este étkezézés után
esetleg még lenmagolajat napi egy kávéskanállal,kenyérre rátéve, az omega3 zsirsav potlásra ez tudoimányosan is bizonyitott hogy az omega3 zsirsav csökkenti a szihés zavartságot
és látogasd meg a doktornőt tudni fog segiteni
http://auerkatalin.blogspot.hu/

63

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Sziasztok szerintetek ez lehet IBS? 16 éves fiú vagyok. Pár hete kezdődött a dolog, hogy nehezebben ment a székelés mint eddig viszont székletem volt mindennap. A baj az hogy fogytam 8 kilót( igaz nem tudjuk pontosan mennyi idő alatt mert egy éve voltam méretkezésen), fájt a hasam baloldalt, és egyik nap egy csepp piros vér volt a székletemben. Elmentünk orvoshoz ahol azonnal minden vizsgálatot megcsináltak a béltükrözésen kívül mert ahhoz be kell feküdni az előkészületek miatt. Megnézték aranyerem nincs ami egyrészt jó másrészt nem. Vettek vért vizeletet amik negatívak lettek, valamint ultrahangot is csináltak ahol azt mondták kívülről tejesen egészséges a bélszakasz. Azt mondták 2 hét múlva feküdjek be a tükrözésre mert az zárja ki teljesen a daganat, rák gyanúját. Azóta annyi történt, hogy a hasam már nem fáj csak ha rágondolok valamint a székletemben vér azóta nem látható viszont ettem a szombati nap csokis popcornt ittam kólát meg Gyrost ettem és iszonyatos hasmenésem lett. Ma már ismét sima székletem volt ami kicsit megint nehezebben jött ki. A dologhoz hozzá tartozik hogy ha sportolok akkor mintha semmi bajom nem lenne semmi fájás semmi puffadás érzés semmi. A beleim viszont iszonyatosan hangosan morognak korognak és sokat szellentek ha éhes vagyok, ha tele vagyok kajával, sportolásnál azonban ezek a tünetek megint nem jelentkeznek. Szerintetek ez mi mert nagyon parázom ,hogy valami Chron betegség vagy még rosszabb?

64

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

matehungary írta:

Sziasztok szerintetek ez lehet IBS? 16 éves fiú vagyok. Pár hete kezdődött a dolog, hogy nehezebben ment a székelés mint eddig viszont székletem volt mindennap. A baj az hogy fogytam 8 kilót( igaz nem tudjuk pontosan mennyi idő alatt mert egy éve voltam méretkezésen), fájt a hasam baloldalt, és egyik nap egy csepp piros vér volt a székletemben. Elmentünk orvoshoz ahol azonnal minden vizsgálatot megcsináltak a béltükrözésen kívül mert ahhoz be kell feküdni az előkészületek miatt. Megnézték aranyerem nincs ami egyrészt jó másrészt nem. Vettek vért vizeletet amik negatívak lettek, valamint ultrahangot is csináltak ahol azt mondták kívülről tejesen egészséges a bélszakasz. Azt mondták 2 hét múlva feküdjek be a tükrözésre mert az zárja ki teljesen a daganat, rák gyanúját. Azóta annyi történt, hogy a hasam már nem fáj csak ha rágondolok valamint a székletemben vér azóta nem látható viszont ettem a szombati nap csokis popcornt ittam kólát meg Gyrost ettem és iszonyatos hasmenésem lett. Ma már ismét sima székletem volt ami kicsit megint nehezebben jött ki. A dologhoz hozzá tartozik hogy ha sportolok akkor mintha semmi bajom nem lenne semmi fájás semmi puffadás érzés semmi. A beleim viszont iszonyatosan hangosan morognak korognak és sokat szellentek ha éhes vagyok, ha tele vagyok kajával, sportolásnál azonban ezek a tünetek megint nem jelentkeznek. Szerintetek ez mi mert nagyon parázom ,hogy valami Chron betegség vagy még rosszabb?

65

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

nos ide tényleg tükrözés kell,ha minden rendben lesz talán probáld meg a LACTASE rágótabletta,akkor valoszinüleg érzékeny vagy a tejcukorra,mindenesetre egy próbát megér,sok sikert a tükrözéshez

66

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Sziasztok.
Én is a kivételek kivételéhez tartozom, székrekedéssel. Negyedik éve tart a probléma, és nekem erős görcsös hasfájással kell küzdenem minden héten.
Nem nagyon találkoztam még hasonlóval, a többiekkel közös egyedüli tünet a puffadás.
Amióta ez van, nagyon keveset eszem, és a testsúlyom nem nagyon változik.
Nem tudom, ki van még így vele, de hashajtókat egyáltalán nem tudok szedni, mert mind erősíti a görcsöket. Kizárólag glaubersós vízzel tudok hatni rá, de azzal is egyre kevésbé. További megoldás az Algopyrin és No Spa gyógyszerek rendszeres reggelizése, ebédelése...
Szomorú egy helyzet.
Próbáltam a Protexint, de az is szorgalmazza az erős görcsöket. Tükrözésnél minden rendben volt.
Németországban is voltam orvosnál, itt újra el akartak küldeni tükrözésre. Merőben feleslegesnek ítélem. Kihagyom.

67

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Sziasztok!

Új vagyok itt, de legalább már értem, mi kínoz kb. 4 éve, tönkre téve a napjaim jelentős részét: IBS-em van. (Az összes orvos ezt mondta, miután semmilyen elváltozást nem találtak, a vérképem is tök jó). Nálam a vezető tünet sajnos a felfúvódás, szélgörcsök, közben szörnyű lüktetés a hasam bal alsó részén! Valaki itt írta, hogy neki is ott baloldalt lent fáj a hasa… nekem is ott van az érzékeny pontom, szeretném, ha egy anatómiában jártas emberke megmondaná: mi is van ott???
Nálam hasmenés helyett inkább a szorulás jellemző. És legjobban akkor szenvedek, amikor úgymond "készül" a széklet… nem közvetlen étkezés után, hanem jóval utána kezdi a morgást, lüktetést és a fájdalmas szélgörcsöket. Megváltást az jelent, ha végre vc-re mehetek, utána egy darabig tök jó… de sajna hamarosan kezdi újra az egészet.
Amúgy nálam ez 4 éve jött ki egy durván stresszes időszakban, amikor elég sok alkoholt is ittam rendszeresen… nem tudom, van-e összefüggés. Mondjuk mindig is hasfájós voltam, az ételek 90%-át egyáltalán nem bírtam megenni már az óvodában sem: számomra a többségük undorítóan tömör vagy emészthetetlenül nehéz. Amit jól bír a hasam és kívánom is: a zöldség és a gyümölcs, valamint a vízen (zsiradék nélkül) párolt gabona. Ja és a fűszerek… azoktól nemhogy nincs baj, hanem egyenesen jobban vagyok: pl. egy jó csípős gyömbértea azonnal véget vet a hasam "hisztizésének", ha a szerencsétlen újra rákezdené… ami nálam elég gyakori… sad
Jobbulást és teljes életet mindenkinek! Én is azt próbálok élni még így is… smile
Bogi

Utoljára Bogi szerkesztette (2015-06-24 13:56:12)

68

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Sziasztok.
Nekem 3 eve kezdodott minden egy villamcsapasra.
Egy kulfoldi natur ebed utan 2oraval felhullan hemperegtem a foldon hasi fajdalmakkal szedultem alig kaptam levegot stb...
Akkor ugy gondoltam elrontottam a hasam,mert utanna hasmensem volt,ami szepen meg is maradt 3ev ota kissebb nagyobb normalizalodassal.
Szepen lassan kiderult hogy a nehez legzesemet az alando felfuvodas okozta,persze elotte idegbetegnek allapitottak meg a helyi ejszakai orvosom smile

Nos nekem a tuneteim a kovetkezok folyamatosan.
Minden etel felfuj es azonnal nehez legzesem van ami szinte folyamatossan meg is van.
Reggelente 1 WC van ami hol ragacsos tehen lepenynek nez ki, ami minden esetbe szinte vilagos sarga szinu,neha pedig normalis amilyennek kellene lennie,de az esetek 99%-aban egyszer van naponta.
Sok esetben melegerzet es lever a viz kozben.
Megallas nelkul faj az egesz hasam alja.
Sok esetben reggel ha megebredek semmi bajom sincsen.
Mikor az elso rosszuletem volt akkor 90kg voltam,majd hirtelen lefogytam 70kg-ra. Pedig ettem.
Most jelenleg ott tartok hogy minden nap gyenge vagyok,olyan mintha nemszivodna fel semmi energia abbol amiket megeszek,ebbol kifolyolag kezdek gyengulni es szedulok is eleg sokat az energia hiany vegett.
Sok vizsgalaton voltam,de azok szerint makk egeszseges vagyok,kivevel a tukrozeseket nem vallaltam be,bar a doki szerint IBS em van nekem is.
Van itt valaki akinek a puffadas nehezlegzeshez is vezet ?
Mostani eszrevetelem az hogy zsiros dolgok,akar keves zsir is,csokolade,es a hagyma extra roszulletet is okoz melle.
Akar a vernyomasom is kiingadozhat szedules extra roszuletekkel.
Par napja ujra voltam ultrahangon es azt montak most is minden megfelelo meretu,es semmi elzarodas vagy mas problemat nem latnak.

69

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

F27 írta:

Sziasztok.
Nekem 3 eve kezdodott minden egy villamcsapasra.
Egy kulfoldi natur ebed utan 2oraval felhullan hemperegtem a foldon hasi fajdalmakkal szedultem alig kaptam levegot stb...
Akkor ugy gondoltam elrontottam a hasam,mert utanna hasmensem volt,ami szepen meg is maradt 3ev ota kissebb nagyobb normalizalodassal.
Szepen lassan kiderult hogy a nehez legzesemet az alando felfuvodas okozta,persze elotte idegbetegnek allapitottak meg a helyi ejszakai orvosom smile

Nos nekem a tuneteim a kovetkezok folyamatosan.
Minden etel felfuj es azonnal nehez legzesem van ami szinte folyamatossan meg is van.
Reggelente 1 WC van ami hol ragacsos tehen lepenynek nez ki, ami minden esetbe szinte vilagos sarga szinu,neha pedig normalis amilyennek kellene lennie,de az esetek 99%-aban egyszer van naponta.
Sok esetben melegerzet es lever a viz kozben.
Megallas nelkul faj az egesz hasam alja.
Sok esetben reggel ha megebredek semmi bajom sincsen.
Mikor az elso rosszuletem volt akkor 90kg voltam,majd hirtelen lefogytam 70kg-ra. Pedig ettem.
Most jelenleg ott tartok hogy minden nap gyenge vagyok,olyan mintha nemszivodna fel semmi energia abbol amiket megeszek,ebbol kifolyolag kezdek gyengulni es szedulok is eleg sokat az energia hiany vegett.
Sok vizsgalaton voltam,de azok szerint makk egeszseges vagyok,kivevel a tukrozeseket nem vallaltam be,bar a doki szerint IBS em van nekem is.
Van itt valaki akinek a puffadas nehezlegzeshez is vezet ?
Mostani eszrevetelem az hogy zsiros dolgok,akar keves zsir is,csokolade,es a hagyma extra roszulletet is okoz melle.
Akar a vernyomasom is kiingadozhat szedules extra roszuletekkel.
Par napja ujra voltam ultrahangon es azt montak most is minden megfelelo meretu,es semmi elzarodas vagy mas problemat nem latnak.

Hello! Nagyjabol ezek a tuneteim vannak nekem is! A nehez legzes elsok kozott es a lever a viz szindroma!  Nekem 12 eve volt egy fekelyes vastagbel gyulladasom, de nem voltak ezek a tunetek jelen akkor, ezert gondolom, hogy most nincs ilyen jellegu bajom! ;-)

70

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Sziasztok!
Most találtam

71

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Sziasztok! Nekem is munkahelyi stressz váltotta ki kb 20 éve. A vizsgálatok nem mutattak ki semmit. A belgyógyász azt mondta, hogy nem gyógyítható, csak javítható a helyzet. Eleinte állandó székelési inger, mostanra enyhült. De sajnos ha jön, akkor menni kell azonnal a wc-ére. Ez a legrosszabb, mert mindig azt kell figyelni, hogy olyan helyen legyek ahol wc is van. Volt már vki, aki nem ért el a wc-ig? Nem utazom busszal. Ha hosszabb útra megyek, akkor hasfogó. Olykor szorulásos időszakok is vannak. A se jó, de jobb mint a hirtelen hasmenés.

72

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Sziasztok! Nekem is munkahelyi stressz váltotta ki kb 20 éve. A vizsgálatok nem mutattak ki semmit. A belgyógyász azt mondta, hogy nem gyógyítható, csak javítható a helyzet. Eleinte állandó székelési inger, mostanra enyhült. De sajnos ha jön, akkor menni kell azonnal a wc-ére. Ez a legrosszabb, mert mindig azt kell figyelni, hogy olyan helyen legyek ahol wc is van. Volt már vki, aki nem ért el a wc-ig? Nem utazom busszal. Ha hosszabb útra megyek, akkor hasfogó. Olykor szorulásos időszakok is vannak. A se jó, de jobb mint a hirtelen hasmenés.

73

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Sziasztok!
Én is ebben a helyzetben vagyok, bár nekem azt mondták, hogy allergia, ami valószínűleg igaz is lesz. Azt hittem én is, hogy mindentől megy a hasam, de kiderült, hogy csak és kizárólag az állati eredetű ételektől. A gasztroenterológus doktornő, nagyon precíz, mindenre kiterjedő vizsgálat sorozatot rendelt el, még ugyan csak egy vizsgálaton vagyok túl, de szerinte talán nem IBS!
Ajánlotta nekem a Protexint, de képzeljétek, azt mondta, hogy a húsban van egy UN. alfa galaktóz nevű anyag, ami nagyon sok embernél IBS tüneteket okoz, okozhat.
Szerintem, próbáljátok meg ti is megkérni a dokitokat, hogy nézesse meg azt is, hgoy nem étel allergia áll-e a háttérben, vagy esetleg nem a fent említett valami...

74

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Sziasztok!,


Nekem 1,5 éve jött ki amikor a barátommal vége lett a kapcsolatunknak és ez miatt a munka helyemen is gondok jöttek.Nekem nincs hasmenésem helyette viszont van puffadás és sok-sok pukizás.Van valami ötletetek,hogy ezzel mit lehetne kezdeni,hogy el múljon?

75

Válasz: Tipikus IBS tünetek?

Kb 20 éve szenvedek én is hasmenéssel,és puffadással.Nekem bizony voltak olyan eseteim,hogy már a lakásban sem értem el a WC-re,irány a zuhanyzó.Dolgozni nem tudtam,mert ha megcsörrent a telefon az asztalomon,azonnal hasmenési ingerem lett,s rohanás.Pánik beteg lettem,nem merek elmenni egyedül boltba sem,utazni csak hasfogóval, vagy előtte már egy nappal nem eszek semmit,s csak a párommal autóval.Az életem bezárkózott a négy fal közzé,max.az udvarra és a kertbe mostmár ki tudok menni.Az utóbbi időben a szélgörcsök jelentenek nagyobb problémát.Borzasztóan erős szégyen érzetem van,mert mindig attól félek,hogy kipukkan egy -egy széllöket, s szégyenben maradok.Ráadásul pajzsmirigy problémáim is vannak,jelenleg éppen kivizsgáláson vagyok.Nagyon várom a főorvosnő diagnózisát,hogy mennyire függ össze ez a két betegség,s tud-e valamit segíteni. A laktózérzékenységemet én magam tapasztaltam ki,de úgy tünik ez még nem oldotta meg teljesen a problémámat.