1

Téma: Mi váltotta ki?

Emlékeztek még az elejére? Mi vezetett nálatok az IBS kialakulásához?

2

Válasz: Mi váltotta ki?

Én kíváncsi lennék, eddig nem jöttem rá, de hallottam a kineziológiáról és nagyon kíváncsi vagyok hogy ott mi derül ki.

3

Válasz: Mi váltotta ki?

Néhány év alatt jött létre: munkahelyi stressz, ebéd gyors belapátolása után sűrgős bélmozgás.

4

Válasz: Mi váltotta ki?

Sziasztok!

Én határozottan emlékszem az elejére...
Nálam az elején az óriási stressz váltotta ki, és nem volt gyakori egyáltalán. Érettségire készülés időszakában kezdődött de akkor még nem tudtam minek köszönhető...
Aztán szépen lassan a tünetek egyre gyakoribbá váltak és ma már szinte mindennaposak.

5

Válasz: Mi váltotta ki?

Kelemen írta:

Emlékeztek még az elejére? Mi vezetett nálatok az IBS kialakulásához?

Nálam valószínüleg 3-dolog.Stressz,Három müszakba járás ebből az éjszakázás,és reflux betegség.Én ugy érzem az éjszakázás miatt kialakult a refluxom mivel ahhoz hogy birjam az éjszakát kávét,kólát ittam.Napközben nem tudtam rendessen kipihenni magam igy ingerültebb voltam,nehezen viseltem az éjszakai melót és többet sresszeltem hogy hozni tudjam amit elvárnak tőlem a munkahelyemen. Mellé még jöttek az otthoni kisebb nagyobb problémák és egyszer csak azon kaptam magam hogy hasmenésem van  ami nem akar szünni.Végül kizárták a szervi betegséget és közölték IBS-beteg lettem.Borzasztó kellemetlen, Főleg hogy busszal utazom és nem tudhatom mikor kap el a hasmenés.Mindenképp elkell fogadni hogy ezzel együtt kell élni és kitalálni hogy mi az ami enyhiti vagy jo hatással lehet rá.Természetessen a gyógyszeren kivül.

6

Válasz: Mi váltotta ki?

Sziasztok!

A szakdolgozatomat írom az IBS-ról, azt vizsgálom, hogy a betegségről alkotott vélemény, és a társak milyen hatással vannak a betegségre.
Kérlek szépen titeket, segítséget a kutatásomat, és töltsétek ki a kérdőívemet. Körülbelül 10-15 percet vesz igénybe. Fontos kritérium, hogy a kitöltő házasságban/párkapcsolatban éljen.

https://docs.google.com/forms/d/1AMdVBh … g/viewform

Köszönöm szépen előre is!

7

Válasz: Mi váltotta ki?

Elküldtem kitöltve. Megjegyzem:

- Találtam irreleváns kérdéseket.

- Hiányoltam kérdéseket és helyet fontos jellemzők megválaszolására.

Egyébként fontos témakör, jó lenne, ha egy ilyen kutatás is előre vinné az okok és gyógymódok feltárását.

Németh Barnabás


Sent: Wednesday, February 13, 2013 7:32 PM
Subject: Válasz a témára: 'Mi váltotta ki?'


szugyika válaszolt a(z) 'Mi váltotta ki?' témára, melyre feliratkoztál. Lehetnek újabb válaszok is, de nem kapsz újabb értesítést, amíg meg nem látogatod a fórumot.

Az üzenet címe: http://protexinibs.hu/forum/viewtopic.php?pid=129#p129

Leiratkozhatsz a következő címen: http://protexinibs.hu/forum/misc.php?un … b8bc8a50f4

--
IBS fórum levelező
(Ne válaszolj erre az üzenetre)

8

Válasz: Mi váltotta ki?

Nekem most állapították meg ezt a betegséget.Aki tud ajánlani diétát  szivesen elfogadom a tanácsokat is.  köszi

9

Válasz: Mi váltotta ki?

Emlékszem mikor nálam kezdődött épp a kislányom mellett gubbasztottam már két hete a Csecsemőosztályon. Csak azt éreztem egyszer hogy nem érek ki a kórház túlvégén levő mosdóba. Azt hittem , hogy összeszedtem valami fertőzést, csak hogy ez a probléma sajnos nem múlt el. A legfurcsább számomra az , hogy amióta éltem én a székrekedős emberek közé tartoztam és ez sajnos az egyik percről a másikra megváltozott és hiába küzdök nap mint nap nem tudok keményet üríteni.

10

Válasz: Mi váltotta ki?

Emlékeim szerint 25-27 évvel ez előtt a munkahelyi stressz válthatta ki. Gyakran fordult elő, hogy alig volt ebédidőnk, gyorsan belapátoltuk az ebédet és rohantunk vissza. Perceken belül jött is a kényszer. Egy rövid idő után ez mindennapossá vált a gyakorlat. Hasmenéses kényszer du. nagyon ritkán, éjszaka soha nem fordul elő, reggeli után azonnal. Ha nem reggelizek, akkor ebéd után. Ha ismeretlen helyre megyek, vagy elutazom, indulás előtt nem ehetek és előre be kell programozni a loperamid tartalmú gyógyszerek szedését. Kezdetben mindenfajta vizsgálaton (pl. bélkolonoszkópia, stb.) végigmenten, nem találtak semmit. Negy ed évszázad után sem javult a helyzet és a fenti gyógyszerrel és némi stresszel élek. Akárhová, akármikor nem merek elmenni, lehetőleg ismertebb helyeket keresek. Fájdalmam soha nem volt, bizonyos ételekre, főként reggel kényesebb vagyok (pl. gyümölcs, tejtermékek). Jobban kívánom a sültebb, ropogósabb kenyérféléket. Este már kívánom a gyümölcsféléket is. A nagyobb nyugalmi állapot (pl. nyaralás) sem sokat javít a helyzeten, bizonyos stresses esetek (pl. vizsga) némileg még jobban kiélezik a WC-használat sűrűségét. Mindenféle terméstes szereket kipróbáltam (pl. protexin,..), semmit nem használt. Nem hinném, a hátralevő életemben ez érdemben javulhat.

klarkayoda írta:

Emlékszem mikor nálam kezdődött épp a kislányom mellett gubbasztottam már két hete a Csecsemőosztályon. Csak azt éreztem egyszer hogy nem érek ki a kórház túlvégén levő mosdóba. Azt hittem , hogy összeszedtem valami fertőzést, csak hogy ez a probléma sajnos nem múlt el. A legfurcsább számomra az , hogy amióta éltem én a székrekedős emberek közé tartoztam és ez sajnos az egyik percről a másikra megváltozott és hiába küzdök nap mint nap nem tudok keményet üríteni.

11

Válasz: Mi váltotta ki?

Kelemen írta:

Emlékeztek még az elejére? Mi vezetett nálatok az IBS kialakulásához?

Nekem 1,5 éve jelentkeztek a tünetek. Új főnököt kaptunk, akitől nagyon tartottam, és sokat idegeskedtem. Nem voltam a szíve csücske, és a szivatásból is kijárt nekem rendesen.  Azóta vagyok beteg. Azt hittem biztos laktóz érzékeny vagyok, nem fogyasztok semmi tejes ételt, de mégis megvannak a tünetek. Elmentem orvoshoz, kivizsgálás, és megkaptam ezt a diagnózist.....

12

Válasz: Mi váltotta ki?

Ha végig olvasod a korábbi hozzászólásokat, sok mindent megtudhatsz. A kiváltó ok általában a stressz. Mivel a beleket a vegetatív idegrendszer, tehát akaratunktól függetlenül vezérli, ezért nyugatató tréninggel, életmóddal lehet tán változtatni. Nekem 30 év alatt nem sikerült. Azóta loperamid alapú bogyókat szedek, ha tudom, hogy házon kivül távolabbi programjaim vannak. Maga a tudat, hogy idegen helyen

13

Válasz: Mi váltotta ki?

A stressz váltja ki ezeket a vegetatív tüneteket, és ennek a meghatározása az IBS. Közelről érint, mivel nekem is ugyanezek a tünetek jelentkeztek évekkel ezelőtt, először csak ritkán, majd sűrűsödtek. Felismertem, hogy ezt a munkahelyi, és otthoni stressz váltotta ki.Elmentem dokihoz, és azóta betegállományban vagyok /kb. egy hónap/.Semmi mást nem szedek, csak este egy szem Frontint/ szorongásoldó/. Ezenkívül eldöntöttem, hogy nem megyek vissza arra a munkahelyre, ami az egészségemet ennyire károsítja.A panaszaim TELJESEN megszűntek, és szeretnélek biztatni arra, hogy a lelkedben,tegyél rendet, változtass körülményeiden, MINDEN ÁRON,mivel az egészségünk a legfontosabb !

14

Válasz: Mi váltotta ki?

Nagyon megértem a dilemmádat, hidd el ugyanabban a "cipőben" járunk.De......
Magam sem tudom, hogy hogyan tovább, csak annyit, hogy a szervezetem jelzett, mi vár rám, ha folytatom az eddigieket. Lehet, hogy annyival "könnyebb" a helyzetem, hogy hívő emberként bízom Istenben, és abban, hogy nem hagy elveszni. Ezen felül pedig ezerrel keresem a munkalehetőségeket, és biztos vagyok abban, hogy jól döntöttem!
Meggyőződésem, hogy minden"agyban" dől el.Persze kockázat nélkül, változtatás nélkül, semmi nem fog változni, és ha tovább romboljuk magunkat, majd esetleg a kórházi ágyon fogunk elgondolkozni, hogy "akkor" mit is kellett volna tennünk, amikor még kezünkben voltak a dolgok! Azt gondolom, hogy az életünk, és egészségünk a legdrágább kincsünk,és lehet hogy most meredeket mondok, de még egy  hajléktalan de élő lét is többet ér, mint egy "gürizésben" lassan felőrlődő halálraítélt vegetálás. Nálam is "rezeg" a léc de eddig is mindig valahogy megoldódtak problémáim, és hiszem ezután is így lesz! Persze ez az egész azoknak szól, akik felismerték, hogy betegségüket körülményeik nyomása váltotta ki! Meg lehet gyógyulni, de lépni senki nem léphet helyettünk! Üdvözlettel:Márti

15

Válasz: Mi váltotta ki?

tothabigel írta:

Nagyon megértem a dilemmádat, hidd el ugyanabban a "cipőben" járunk.De......
Magam sem tudom, hogy hogyan tovább, csak annyit, hogy a szervezetem jelzett, mi vár rám, ha folytatom az eddigieket. Lehet, hogy annyival "könnyebb" a helyzetem, hogy hívő emberként bízom Istenben, és abban, hogy nem hagy elveszni. Ezen felül pedig ezerrel keresem a munkalehetőségeket, és biztos vagyok abban, hogy jól döntöttem!
Meggyőződésem, hogy minden"agyban" dől el.Persze kockázat nélkül, változtatás nélkül, semmi nem fog változni, és ha tovább romboljuk magunkat, majd esetleg a kórházi ágyon fogunk elgondolkozni, hogy "akkor" mit is kellett volna tennünk, amikor még kezünkben voltak a dolgok! Azt gondolom, hogy az életünk, és egészségünk a legdrágább kincsünk,és lehet hogy most meredeket mondok, de még egy  hajléktalan de élő lét is többet ér, mint egy "gürizésben" lassan felőrlődő halálraítélt vegetálás. Nálam is "rezeg" a léc de eddig is mindig valahogy megoldódtak problémáim, és hiszem ezután is így lesz! Persze ez az egész azoknak szól, akik felismerték, hogy betegségüket körülményeik nyomása váltotta ki! Meg lehet gyógyulni, de lépni senki nem léphet helyettünk! Üdvözlettel:Márti

Mikor az ember elér egy határt az egészségének romlásában akkor nem tud és nem is akar változtatni a dolgokon ,mivel ha változtatna rajta nagy valoszinüségel  belebukna,igy marad a bisztos roszban és reménykedik hogy ídővel jóbb lesz és valahogy majd kilábal belőle,én szerintem énnálam az a baj hogy érzékenyen reagálok a negativ dolgokra és a szeretetlenségre,hamar roszkedvem lesz tölük.

16

Válasz: Mi váltotta ki?

Megértelek, és egyetértek azzal amit írsz! Ez amit most  Te teszel, ez az öngyilkosságnak egy "finomabb" formája! Akik ebben a világban jól érzik magukat, és nem szenvednek a szeretetlenségtől, az igazságtalanságtól, a mindenen és mindenkin átgázolóktól, azoknak nem lesz IBS -ük! Szeretnék neked segíteni, mivel hiszem, és tudom, hogy van segítség! Jelenleg időm van, úgy hogy e-mail címemre várom leveled! tothmarta54@freemail.hu Az előzőekből ítélve, Te még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy csak úgy "vegetálva", betegségtől szenvedve, mindent feladva éld életedet! Az életünk Isten ajándéka, és azért adta nekünk,hogy megelégedett," igazi"életet éljünk! Mindig van remény,de a sodródásból, és a negatív gondolkozásból pozitív soha nem lesz! A jót akarnunk kell.  A megoldás nem belőlünk indul ki, de mi is kellünk hozzá! Várom válaszodat vagy itt, vagy a megadott címen! Üdv: Márti

17

Válasz: Mi váltotta ki?

tothabigel írta:

Megértelek, és egyetértek azzal amit írsz! Ez amit most  Te teszel, ez az öngyilkosságnak egy "finomabb" formája! Akik ebben a világban jól érzik magukat, és nem szenvednek a szeretetlenségtől, az igazságtalanságtól, a mindenen és mindenkin átgázolóktól, azoknak nem lesz IBS -ük! Szeretnék neked segíteni, mivel hiszem, és tudom, hogy van segítség! Jelenleg időm van, úgy hogy e-mail címemre várom leveled! tothmarta54@freemail.hu Az előzőekből ítélve, Te még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy csak úgy "vegetálva", betegségtől szenvedve, mindent feladva éld életedet! Az életünk Isten ajándéka, és azért adta nekünk,hogy megelégedett," igazi"életet éljünk! Mindig van remény,de a sodródásból, és a negatív gondolkozásból pozitív soha nem lesz! A jót akarnunk kell.  A megoldás nem belőlünk indul ki, de mi is kellünk hozzá! Várom válaszodat vagy itt, vagy a megadott címen! Üdv: Márti

Szerintem megbeszélhetjük itt is úgyse tudja senki hogy ki vagyok,ezt egyébként jól montad az ibs az egy pszihoszomatikus betegség ,egyébként nem vagyok már annyira fiatal 32 vagyok,nem kilátástalan a helyzet mert én most egy homeopátiás orvoshoz járok 2 éve és a nulláról sikerült felhoznia 50 százalékig az egészségemet,a decemberi honap kifejezetten jó volt,akkor a gyogyulásban elértük a 90 százalékot,de sajnos utána januárban megint piprobáltunk egy újat és megint visszament 50 százalékra,itt a homeopátiás szereknél nagyon nehéz beállitani a megfelelő potenciát és mennyiséget a gyogyszerekből de  ugy érzem két éven bellül sikerülni fog neki meggyogyitania .
egyépként ezt jól montad  tényleg úgy érzem idönként hogy mintha átgázolnának rajtam,de ez is ellégé kétértelmü lehet mert régen soha nem hagytam hogy átgázoljanak rajtam,de az olyan emberekkel nem lehet szembeszálni akik soha nem adják fel, akár éveken keresztül képesek terorizálni a másikat,ilyenkor arra gondolok hogy aki túl mereven ragaszkodik a dolgokhoz abban eltörik egy idő után valami ,inkább hajlékonynak kell lenni mint amikor a fúj a szél odakint és jobra balra hajlitja  a fákat,vagy úgyis mondhatnám okos enged szamár szenved egyébként egyedüláló vagyok még ,csak nem volt még pénzem hogy elköltözhessek othonról,idönként adodna lehetöség barátnőre úgy évente egyszer ,kétszer,mert amikor elmegyek vásárólgatni idönként észreveszem hogy van még akinek tetszek,látom rajtuk hogy szeretnének megismerkedni velem de sajnos így betegen,nekem energiám sincs hozzá meg kedvem sem,pedig jó volna azért, időnként bennem is elég erősen feljön a vágy, egy szertő barátnőre vágyok ilyenkor,ez a baj ilyenkor persze sosincs egy se kéznél ,mindig olyankor lennének lehetőségek amikor nincs kedvem hozzá,igazából ez mindig attól függ hogy mennyi negativ dolog ér ,ha sok negativ dolog ér nincs kedvem hozzá,ha nem érnek negatív dolgok akkor egész jól eltudom képzelni,de úgy gondolom hogy a hasmenésnek elkéne hogy múljon ahoz hogy kezdeni tudjak magammal valamit.

18

Válasz: Mi váltotta ki?

Örülök, hogy ilyen gyorsan válaszoltál! Hogy mennyire fiatal vagy most, azt kb. tíz év múlva visszanézve fogod érzékelni.Szerintem ez is a jelenlegi állapotoddal  van összefüggésbe,hogy nem érzed magad "annyira" fiatalnak.Ezt azért merem leírni, mert a fiam idősebb nálad, mégsem érzem magam" öregnek", mivel a lélek, ha egészséges akkor nem öregszik, és nem a naptári évek jelentik a valódi életkort!  Van aki akár  húsz egynéhány évesen is  már idősnek érzi magát, és van aki nyolcvan évesen is rugalmas /agyilag/, és képes nap mint nap a megújulásra, szellemileg!  Amint írtam, én is belecsúsztam egy időre a világ által diktált "zúzdába",és amíg nem" kapcsoltam "átéltem az általad írt nagyon kellemetlen tüneteket! Úgyhogy egyáltalán nem csodálkozom, hogy gátlásaid alakultak ki ismerkedés terén! Nagyon rossz lehet neked, mert egyedül nehezebb megbirkózni az élet nehézségeivel, és különben is társas lények vagyunk! Szóval úgy látom, hogy egy bizonyos "ördögi körbe " kerültél. Szükséged lenne egy társra, hogy jobban legyél, de éppen a betegséged akadályoz meg abban, hogy társra lelj! Hívő emberként, magam részéről nem tartom jónak a homeopátiát, de nincs arra módom, hogy ezt részletesen megindokoljam.Mindenesetre, gondolom, hogy a kezelés nem ingyenes, és a végeredmény pozitív végkifejlete nem kiszámítható! Azt tudom, hogy amikor átgondoltam, hogy betegségemet mi okozza, radikális változtatásokba kezdtem, és teljesen megszűntek a panaszaim.Csak ismételni tudom, hogy amíg  a kiváltó ok nem szűnik meg, addig a betegséged marad, és súlyosbodni fog./ Ez sajnos törvényszerű ebben az esetben/ Hidd el, hogy a lelki életben is ugyanolyan törvényszerűségek működnek mint a fizikai életben.  Pl.:A nehézségi erő miatt, ha valamit elengedünk ami a kezünkben van, az lefelé fog esni. Ok, okozat. Lelki törvényszerűség,hogy ha nem változtatunk a gondolkodásunkon, akkor nem változik az állapotunk sem! Tehát: nem a hasmenést kell megszüntetni, hanem a kiváltó okot, ami okozza ezt a kellemetlenséget! Jó lenne, ha ebben tudnék neked segíteni, mert minél tovább tart ez az állapot, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a lelki betegségből előbb utóbb szervi betegség lesz! A you-tub-on van egy amerikai Igehirdető  nő," Joyce Meyer".Ajánlani tudom neked gondolatébresztőként előadásait /kb.20-25perc /.Egy próbát első körben megérne, hogy kicsit lelkileg segítségedre lehessen Isten üzenete számodra.Veszteni biztos nem vesztesz azzal, ha befogadsz olyan információkat, amik javadra válhatnak.Üdv:Márti  Írj!

19

Válasz: Mi váltotta ki?

tothabigel írta:

Örülök, hogy ilyen gyorsan válaszoltál! Hogy mennyire fiatal vagy most, azt kb. tíz év múlva visszanézve fogod érzékelni.Szerintem ez is a jelenlegi állapotoddal  van összefüggésbe,hogy nem érzed magad "annyira" fiatalnak.Ezt azért merem leírni, mert a fiam idősebb nálad, mégsem érzem magam" öregnek", mivel a lélek, ha egészséges akkor nem öregszik, és nem a naptári évek jelentik a valódi életkort!  Van aki akár  húsz egynéhány évesen is  már idősnek érzi magát, és van aki nyolcvan évesen is rugalmas /agyilag/, és képes nap mint nap a megújulásra, szellemileg!  Amint írtam, én is belecsúsztam egy időre a világ által diktált "zúzdába",és amíg nem" kapcsoltam "átéltem az általad írt nagyon kellemetlen tüneteket! Úgyhogy egyáltalán nem csodálkozom, hogy gátlásaid alakultak ki ismerkedés terén! Nagyon rossz lehet neked, mert egyedül nehezebb megbirkózni az élet nehézségeivel, és különben is társas lények vagyunk! Szóval úgy látom, hogy egy bizonyos "ördögi körbe " kerültél. Szükséged lenne egy társra, hogy jobban legyél, de éppen a betegséged akadályoz meg abban, hogy társra lelj! Hívő emberként, magam részéről nem tartom jónak a homeopátiát, de nincs arra módom, hogy ezt részletesen megindokoljam.Mindenesetre, gondolom, hogy a kezelés nem ingyenes, és a végeredmény pozitív végkifejlete nem kiszámítható! Azt tudom, hogy amikor átgondoltam, hogy betegségemet mi okozza, radikális változtatásokba kezdtem, és teljesen megszűntek a panaszaim.Csak ismételni tudom, hogy amíg  a kiváltó ok nem szűnik meg, addig a betegséged marad, és súlyosbodni fog./ Ez sajnos törvényszerű ebben az esetben/ Hidd el, hogy a lelki életben is ugyanolyan törvényszerűségek működnek mint a fizikai életben.  Pl.:A nehézségi erő miatt, ha valamit elengedünk ami a kezünkben van, az lefelé fog esni. Ok, okozat. Lelki törvényszerűség,hogy ha nem változtatunk a gondolkodásunkon, akkor nem változik az állapotunk sem! Tehát: nem a hasmenést kell megszüntetni, hanem a kiváltó okot, ami okozza ezt a kellemetlenséget! Jó lenne, ha ebben tudnék neked segíteni, mert minél tovább tart ez az állapot, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a lelki betegségből előbb utóbb szervi betegség lesz! A you-tub-on van egy amerikai Igehirdető  nő," Joyce Meyer".Ajánlani tudom neked gondolatébresztőként előadásait /kb.20-25perc /.Egy próbát első körben megérne, hogy kicsit lelkileg segítségedre lehessen Isten üzenete számodra.Veszteni biztos nem vesztesz azzal, ha befogadsz olyan információkat, amik javadra válhatnak.Üdv:Márti  Írj!


Ezt nem mondanám gátlásosságnak mert nem az a baj hogy nem merem leszolitani vagy hasonló dolgok hanem inkább nem akarom,mert ugy érzem elösször magam,ban kell rendet raknom mégha évekig is elfog tartani.Nem ingyenes kezelésenként 3 ezer forint +olyan még kétezer a homeopátiás gyógyszer.
Arra viszont nagyon kiváncsi lennék hogy miért nem tetszik neked a homeopátia,mert idáig nekem ez az egyetlen ami használt,ugyhogy ezt indokold meg!!!
ezt a müsort amit ajánlottál nekem nem tetszik valahogy olyan tömegámitásnak érzem.
egyébként nem fog rosszabodni ha figyeltél volna pont azt írtam le hogy javul töle csak nagyon lassan,ha ő kétével ezelött nem kezd el kezelni akkor most nem beszélgetnénk itt mert feldobtam volna a talpam
ha majd egyszer helyre jön töle majd megirom itt a forumon

20

Válasz: Mi váltotta ki?

A homeopátiáról  részletesen olvashatsz nálam jóval tájékozottabb szakértőktől, ha szeretnél tájékozottabb lenni ebben a témában. A keresőbe írd be: " homeopátia keresztény szemmel" Itt sok érdekes dolgot fogsz ennek a hátteréről megtudni, és talán meg fog téged győzni arról, hogy miért is ne. Mint már említettem, hívő emberként sok mindent másképp gondolok az ezotériáról, ami mostanában teljesen átitatja  a gyógyászattól kezdve, lassan az élet minden területét / horoszkóp, jóslás, sámánizmus, bach terápia,mindenféle hókusz pók/Azelőtt én is hittem ezekben, de ma már másképpen nézem ezeket a dolgokat.Persze tiszteletben tartom mindenki hitét, és meggyőződését, de nekem akkor tiszta a lelkiismeretem, ha elmondom, hogy ezek az "ártalmatlannak" tűnő dolgok igenis veszélyesek, és ártalmasak.Ha kicsit többet tudsz majd a "háttérről", kíváncsi lennék a véleményedre. Üdv:Márti

21

Válasz: Mi váltotta ki?

tothabigel írta:

A homeopátiáról  részletesen olvashatsz nálam jóval tájékozottabb szakértőktől, ha szeretnél tájékozottabb lenni ebben a témában. A keresőbe írd be: " homeopátia keresztény szemmel" Itt sok érdekes dolgot fogsz ennek a hátteréről megtudni, és talán meg fog téged győzni arról, hogy miért is ne. Mint már említettem, hívő emberként sok mindent másképp gondolok az ezotériáról, ami mostanában teljesen átitatja  a gyógyászattól kezdve, lassan az élet minden területét / horoszkóp, jóslás, sámánizmus, bach terápia,mindenféle hókusz pók/Azelőtt én is hittem ezekben, de ma már másképpen nézem ezeket a dolgokat.Persze tiszteletben tartom mindenki hitét, és meggyőződését, de nekem akkor tiszta a lelkiismeretem, ha elmondom, hogy ezek az "ártalmatlannak" tűnő dolgok igenis veszélyesek, és ártalmasak.Ha kicsit többet tudsz majd a "háttérről", kíváncsi lennék a véleményedre. Üdv:Márti

ú
Na mindegy három perc erejéig beleolvastam de teljesen mindegy meddig olvasnám úgysem tudnál megyőzni ,most erről a kertesztény hitről az jut az eszembe hogy aki igazán hisz mármint azok akik elvakultan hisznek istenben azok veszéjesek lehetnek,egyébként én nem azért hiszek a homeopátiában mert csodában reménykedem,mivel hogy nincs benne hatóanyag,én ugy mentem oda két évvel ezelött hogy egy dekát sem hittem benne de mégis hatott, de végülis nem mindegy hogy miért is hat az a lényeg hogy jobban érzi magát tőle az ember,engem az sem érdekel ha placebót ad csak jobban legyek,ha neked az vált be hogy hiszel istenben és nem vagy beteg akkor neked azt kell tenned,nekem meg marad a homeopátia,én is hiszek istenben csak ahoz már lusta vagyok hogy lemenjek a templomba is ,én csak igy távolról hiszek,egyébként a gyogyulásban a legfontossab az emberi agy ha eldöntöttem hogy hiszek a homeopátiában hogy és megfogok töle gyogyulni akkor úgy is lesz!

Utoljára lajos99 szerkesztette (2014-03-27 15:31:45)

22

Válasz: Mi váltotta ki?

Azért  ha kérhetlek,annyival tiszteld meg a"Világmindenség Urát," hogy nagybetűvel írod a nevét! /ha már hiszel benne/.           
Isten az /így nagy kezdő betűvel/ aki szeretne segíteni neked,és mindenkinek, aki Hozzá fordul.Nagyon sok mindent tudnék neked írni, de úgy látom,nincs még itt az ideje, hogy igazán megértsd, hogy neked szükséged van Jézus Krisztusra, aki érted is meghalt, hogy örök életed lehessen.Egyébként, nem kell ahhoz templomba járni, hogy Istennel kapcsolatba kerülhessen az ember.Sőt! A legjobban a templomba járó emberek tették hiteltelenné Isten nevét!/tisztelet a kivételnek/. Isten a Biblián keresztül, és Fia által jelentette ki magát, hogy aki hisz Benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen! Ezt lehet elfogadni, és elutasítani is.Szabad akaratunk van, mint abban is, hogy mi, vagy ki által akarunk gyógyulni. Sajnálom, hogy nem értetted meg a lényeget! Amikor Mózes kivezette a zsidó népet Egyiptomból/ egy kis Bibliaismeret/, akkor az egyiptomi uralkodó, a Fáraó meg akarta ezt akadályozni. Isten ezért tíz csapáson keresztül mutatta meg erejét, és csodákat tett, hogy lássa a Fáraó, hogy itt nem segít az ő hatalma. Fáraó varázslói is tettek csodákat, de ők nem Isten által, hanem a Sátán által. Aztán bebizonyosodott, hogy amit ők tesznek az csak szemfényvesztés, mert sötét hatalom áll mögöttük. Itt kapcsolódik a történet az általad elmondottakhoz.Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen áron gyógyul meg az ember! Az Isten általi gyógyulás valóságos, a Sátán általi gyógyulás pedig szemfényvesztés, aminek végzetes következményeivel nincsenek tisztában az emberek! Ha neked csak az a fontos, hogy "jól érezd magad", nem számolva a következményekkel,akkor lelked rajta! Aki cigarettázik, iszik, drogozik,szerencsejátékozik, stb az is csak azt szeretné, hogy jól érezhesse magát. Aztán a Sátán benyújtja a számlát, mert előbb utóbb benyújtja, csak akkor már nincs visszaút,vagy ha még van, az csak az Isten kegyelme!Még egy mondat a Bibliából. Isten így szólt az Ő népéhez: "Elétek adtam a halált, és az életet .Válaszd azért az életet! " Úgy gondolom, mindent  elmondtam, amit fontosnak tartottam.Szívesen válaszolok neked továbbra is, de csak akkor írj, ha igazán érdekel amit írok, és nem csak ellenkezésed kifejezése az eredmény,mert az csak időpazarlás mindkettőnknek!  Üdv: Márti

23

Válasz: Mi váltotta ki?

Sziasztok.
Nálam több minden váltotta ki együtt:
Többször volt 10 év alatt bélfertőzésem (romlott, fertőzött ételektől).
Aztán ezt megspékeltem egy  nagyon rossz időszakkal, amikor elég intenzív depresszióba estem, rossz környezet, rossz megélhetés, totális létbizonytalanság.
Ebből sikerült kikeveredni, de a tünetek ekkor indultak be csak igazán.
Azóta rendeződött az életem, nyugodt környezetben élek, de az IBS kitart sajnos.
Nagyjából mindennapossá vált (székrekedés, fájdalmas görcsök).
(s csak mert elolvastam a korábbiakat, én tisztelettel kérném a moderátorokat, hogy a keresztény túlkapásokat moderálják, mert sokakat zavar).

24

Válasz: Mi váltotta ki?

Sziasztok!
Nálam egy egyszerű gyomorrontás után  kezdődött./hangos bélmozgások, hasmenés reggelenként./    időnként  naponta többször kisebb görcsökkel kísért hasmenés. ilyenkor egy szem imodium segít ha el kell intéznem valamit.  A stresszt kizárom, mert 5 évvel   a munkahely elhagyása után a nyugodt nyugdíjas évek  alatt jelentkezett. Addig pedig gyerek kor óta székrekedéstől szenvedtem.

25

Válasz: Mi váltotta ki?

Sziasztok,

Nem tudom, hogy aktív e még ez a fórum, de remélem. Szeretnék valakivel beszélgetni a panaszaimról, akár levélben is, vagy chat-en, mert úgy néz ki én is ebben az állapotban szenvedek, valakinek esetleg lenne kedve felvenni velem a kapcsolatot, egy sorstárssal jó lenne beszélgetni tünetekről és kezelésekről esetlegesen. Köszönöm előre is.

Csaba